Právě výhra nad ruským Dinamem Kazaň byla hlavní podmínkou, aby vůbec mohl Prostějov o postupu uvažovat. Proti soupeři v hodně kombinované sestavě se to Hanačkám povedlo a pak musely doufat, že prohrají jejich konkurenti v ostatních skupinách. To se také v případě rumunské Constanty, francouzských Mylhůz a neměckých Drážďan povedlo.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo po pěti porážkách v důležitém posledním utkání zvítězit a vybojovat si postup. Skupina byla nesmírně těžká,“ řekl ještě večer ČTK trenér prostějovského celku Miroslav Čada.

Před losem se brání spekulacím ohledně nejideálnějšího soupeře.

„V tak silné konkurenci se nedá vybírat. Jsem zvědav, koho nám los přisoudí,“ řekl prostějovský kouč. V kuloárech nejúspěšnějšího českého klubu posledních let už se ale po výhře nad Kazaní hlasitě sklonovalo jméno RC Cannes, kam v průběhu této sezony odešla opora Modřanek Tina Lipicerová-Samec. Francouzské šampionky jsou zároveň jediným týmem, který ve své základní skupině vyhrál všech šest zápasů.

Vyřazovací část oficiálně odstartuje 31. ledna, odvety budou na programu od 7. února. Finálový turnaj letos hostí ázerbájdžánské Ba­ku.

Postupující ze skupiny A

RC Cannes

Eczacibasi VitrA Istanbul

MC-Carnaghi Villa Cortese

Postupující ze skupiny B

Fenerbahce Universal Istanbul

Rabita Baku

Dresdner SC

Postupující ze skupiny C

Dinamo Kazaň

Atom Trefl Sopoty

Voléro Curych

VK Modřanská Prostějov

Postupující ze skupiny D

Vakifbank Ttelekom Istanbul

Azerrail Baku

Volley Bergamo

Postupující ze skupiny E

Dinamo Moskva

Scavolini Pesaro

Bank BPS Fakro Muzsyna