Prostějovský challenger se letos může pyšnit například návštěvou legendárního Ivana Lendla. Jak silné ale bude hráčské obsazení?

Jsme velice spokojeni, pro zajímavost máme kompletní kazašský daviscupový tým, spoustu kvalitních hráčů a výborných jmen z první světové stovky a máme hlavně české hráče, na které jsou naši diváci zvědaví, kterým chodí fandit a dělají tady atmosféru. Jedná se o trojnásobného vítěze turnaje Honzu Hájka a dále jsou přihlášeni Hernych, Pospíšil, Rosol a Veselý. Mezi prvními náhradníky je velice atraktivní jméno Miloš Mečíř, který je věrnou kopií svého velice úspěšného táty.

Pro koho máte připraveny volné karty?

Zkusíme přivést další české jméno, a to Radka Štěpánka, se kterým jsme dohodnutí. Radek taky turnaj vyhrál třikrát, takže mají s Honzou souboj o titul pomyslného krále. Další volno kartu máme pro Holanďana Robina Haaseho, hvězdou turnaje byl měl být Tommy Robredo, v současnosti osmnáctý hráč světa. Tommy už v Prostějově jednou byl, ale diváci neměli možnost jej vidět hrát na kurtě, protože se při tréninku zranil a odcestoval, aniž by do turnaje zasáhl. Snad se mu podaří vypadnout v Paříži brzo a přijede sem do Prostějova (usmívá se).

Do kdy můžete čekat na hráče z grandslamového Roland Garros, aby stihli přijet do Prostějova?

V záloze máme ještě jednu kartu, se kterou jsme počítali pro Floriana Mayera, kterého bereme téměř za domácího hráče, protože za nás několik let hraje extraligu, ale Florian je zraněný, má něco s tříslem a sám ani neví, jestli bude hrát Paříž. Jednu kartu tedy máme volnou a jedeme s manželem do Paříže osobně. Bude tam i Jarda Levinský, manažer turnaje, a uvidíme, zda budeme lovit nějakou hvězdu nebo se rozhodneme jinak. My máme čas do losování kvalifikace, která je v sobotu večer. Do 31. května se tedy musíme rozhodnout, komu kartu udělíme. Máme žádosti typu Marcel Granollers nebo Carlos Berlocq.

Máte nějaké jméno, kromě Robreda, které byste si v Prostějově speciálně představovali?

Já si myslím, že žádné tajné přání nemáme, protože turnaj je sám o sobě velmi silný. Spíš mám přání, aby některý z českých hráčů byl ve finále, protože to vždy přitáhne lidi a udělá atmosféru. Pokud je ve finále český, potažmo prostějovský hráč, tak je ta atmosféra zkrátka jiná, než když hraje Cipolla proti Shukinovi jako před dvěma lety.

Trojnásobný vítěz turnaje Jan Hájek toho v poslední době kvůli zranění moc neodehrál. Máte informace, jestli turnaj skutečně stihne?

Honzu teď trénuje Petr Pála a ten mi říkal, že by už měl být konečně zdravotně v pořádku a že se těší na Prostějov. Není se čemu divit, Honza tady vždycky hraje výborně a vždycky se tady chytne. Doufejme, že tomu tak bude i letos a bude tady znovu předvádět výborné výkony.