„Mám velkou radost. Jako maličká jsem se do Pardubic jezdila dívat a strašně jsem tady ty holky obdivovala,“ usmívala se vítězka.

Patnáctiletá tenistka z Hradce Králové do finále postoupila, když po dvou lehčích zápasech v úvodních kolech zvládla i dva těžké třísetové zápasy proti Šumové ve čtvrtfinále a proti Svobodové v semifinále.

Ve finále ji pak čekala hráčka ČLTK Praha Jesika Malečková. Triumf prostějovské hráčky se ale na pardubické antuce nerodil hladce, když v prvním setu Smitkvoá prohrávala 1:4 a vypadalo to, že Malečková má navrch. Role se ale otočily. „S Jesikou se hodně dobře známe a bylo mi jasné, že mě čeká hodně nepříjemný zápas hlavně po psychické stránce. Začala jsem zkrátka hůř, víc bych za tím nehledala,“ řekla po utkání Smitková. Ta zápas otočila a zvítězila ve dvou setech 7:5 a 6:1.

„Abych se přiznala, tak jsem se rozmýšlela, jestli sem vůbec pojedu. Nakonec jsem ale udělala dobře, že jsem se dorazila. I když je pravda, že ve čtvrtfinále jsem to měla hodně nahnuté,“ vyprávěla svěřenkyně trenéra Vladimíra Volejníka. Ta věří, že jí úspěch otevře dveře do další kariéry.

„Doufám v to, uvidíme, jak se mi podaří triumfu využít. Teď zkusím nějaké kvalifikace světových ženských turnajů. Doufám, že se mi v něm podaří do začátku udělat nějakých pár bodíků,“ dodala Smitková, která si s Terezou Martincovou došla i pro vítězství ve čtyřhře.

Tenisté TK Agrofert Prostějov na letošním ročníku Pardubické juniorky loňský úspěch Jiřího Veselého, který na mistrovství České republiky staršího dorostu dokázal zvítězit, nezopakovali. Poslední prostějovská naděje v chlapecké dvouhře Adam Pavlásek vypadl v semifinále.

Mezi chlapci se z klubu Agrofert Prostějov nejvíce věřilo trojici Rumler, Krček, Pavlásek. Největší naděje na titul se dávaly právě Robertu Rumlerovi. Ten ale překvapivě nestačil ve třetím kole na oddílového kolegu Pavláska. Ve čtvrtfinále vypadla další prostějovská naděje Pavel Krček.

Nedávný vítěz Moravia Steel Sparta Cupu, turnaje juniorské kategorie ITF 4, Krček smolně nestačil na Jana Kunčíka, když v utkání, které trvalo bez patnácti minut čtyři hodiny zahodil celkem šest mečbolů a prohrál až 10:12 v tiebreaku třetí sady.

Posledním prostějovský zástupce mezi chlapci Pavlásek v semifinále nestačil na Kunčika z ČLTK Praha, kata prostějovských tenistů.

První set přitom patřil patnáctiletému rodákovi z Bílovce Pavláskovi poměrem 6:4, další dva sety ale ovládl Kunčík.

Finále chlapců tak bylo v režii tenistů ČLTK Praha. První nasazený Lukáš Vrňák zvládl souboj s Kunčíkem a po výsledku 7:6 a 6:1 se mohl radovat z vítězství na letošní Pardubické juniorce.

MIROSLAV MAZAL, PAVEL RYŠAVÝ