Tento rok vyrazili Prostějováci na turnaj dříve, aby před jeho zahájením stihli navštívit slavný okruh F1 & Moto GP - Red Bull Ring nacházející se v těsné blízkosti judistické haly. Měli tak možnost nahlédnout do zákulisí samotného okruhu, kde se již příští měsíc uskuteční závody F1.

Sobotní program patřil kategoriím U10, U12, U14 a U16, kde měli Hanáci celkem 23 zástupců. Nejlépe z nich se stříbrem na krku skončili Petr Šťastný, Laura Padrnosová a Šimon Zlámal (Židlochovice), kterým k celkovému vítězství příliš nechybělo. Jen o stupínek hůře se umístili Lukáš Šulák (Tvrdonice) a Anežka Holubová (Židlochovice). Oba dva se na turnaji prezentovali nádherným judem, kdy oba dokázali vyhrát tři zápasy v nabitém pavouku. Od medailí daleko nebyli ani Natálie Holubová, Matouš Havlíček nebo Matěj Kolář, kteří nakonec z Rakouska odjeli s nepopulární bramborou.

Neděle navazovala na sobotní program, kdy se představili kategorie U18, U21 a Senioři. Stejně jako předchozí den měli Prostějovští zastoupení ve všech vypsaných kategoriích. Jako první přišli na řadu dorostenci, kde se o nejlepší výsledek po krásných výkonech postaral Ondřej Vašut, který s bilancí 3/1 vybojoval cenné stříbro! Blízko k medaili měly Barbora Vítková a Denisa Rokosová, kterým k bronzu příliš nechybělo. Totéž se ale nedá říct o Pavle Bohanosová, které se v juniorské kategorii bronz získat podařilo.

Jaroslav Harušťák při zápase s Opavou
Prostějovský hrdina Jaroslav Harušťák: Nejdříve jsem se po góĺu ani neradoval

Celý turnaj završila kategorie Seniorů, kde se mimo jiné představili i všichni přítomní trenéři ve složení Gottwald, Brtník, Tulach a Křivák. O nejlepší výsledek se postarali Zdeněk Gottwald a Vojtěch Křivák, kteří pro svůj klub vybojovali pěkná třetí místa. Od této medaile nebyl vůbec daleko ani trenér Jan Brtník, který i přes vyhraný zápas skončil nakonec v těsném závěsu za pódiovým umístěním. Prostějov celkově ziskem svých medailí obsadil slušné 53. místo.