„Snažím se mít na každý zápas stejnou motivaci, ale proti Nymburku je to něco jiného. Tentokrát jsme s nimi odehráli výborné utkání a jsem rád, že nám to vyšlo,“ neskrýval svou radost sedmadvacetiletý hráč na pozice 1 či 2. Celkem zaznamenal osmnáct bodů, víc posbíral jen jeho americký kolega Jamar Smith.

Právě tito dva hráči rozpoutali v poslední čtvrtině nevídanou přestřelku. Prostějov proměnil neuvěřitelných osm pokusů z devíti, stejnou mincí ale neustále odpovídal i Nymburk, zejména zásluhou Abramse. „Bylo super, že nám to padalo,“ usmíval se nad strhujícím závěrem Slezák. „Bohužel to padalo i Nymburku. Někdy to byly neskutečné střely. Já jsem neubránil Abramse a ten ve druhém poločase dal snad úplně všechno,“ kál se i přes výtěčný výkon.

Orli po pomalejším nástupu do utkání brzy převzali jeho otěže. Nymburk, který nastoupil bez odpočívající trojice Lawrence, Pumprla a Simmons, ale všechny nástupy domácích zachytil. „Je škoda, že jsme to nedokázali urvat na větší rozdíl, ale na druhou stranu si myslím, že takové vyrovnané utkání je lepší. Neuspí vás to, musíte hrát pořád tvrdě a dobře,“ nelitoval Pavel Slezák.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Orli v trojkovém galapředstavení přehráli mistrovský Nymburk

Naopak po nástupu do druhého poločasu to vypadalo, jakoby Prostějov zůstal v kabině a Nymburk se sérií 11:0 vyhoupl do vedení. „V šatně jsme si řekli, že to musíme odehrát stejně jako první poločas, ale bohužel jsme se dopustili několika ztrát, když jsme najížděli. Nymburk začal hrát tvrději, někdy to byly spíš fauly. Z naší strany to však bylo hodně špatné. Pak jsme se ale znovu vrátili a dokázali to otočit,“ ocenil brněnský rodák a člen reprezentační­ho kádru.

Jeho hostování v Prostějově názorně dokládá, jak nabitý je kádr Nymburka, ve kterém se pro něj nenašlo důstojné místo. I proto si Slezák výhry cení, i když českému šampiónovi zápas sloužil spíš jako příprava na úterní odvetu čtvrtfinále EuroCupu v Petrohradě.

„Myslím si, že se jim zatím těžko motivuje na českou soutěž, když mají před sebou velmi důležitý duel v EuroCupu. Nebyli kompletní a chyběli jim někteří hráči. Ale pořád je to Nymburk a má svoji sílu. Takže bych náš výkon nijak nesnižoval,“ mínil pracovitý basketbalista, který výrazně ožil po odchodu Arvydase Eitutavičiuse a s tím spojené větší minutáži.

Do konce nadstavbové části zbývají poslední tři kola a Orli mají na druhém místě jednobodový náskok na třetí Děčín a dvoubodový na čtvrté Pardubice a pátý Kolín. Aby Prostějov skončil na druhé pozici zaručující výhodnější postavení v play off, stačí mu vyhrát dvě utkání. To nejbližší je na programu v sobotu od 17.30 v Praze. „Na USK i v Děčíně to bude hodně těžké, potom hrajeme doma s Kolínem, který je také velmi nevyzpytatelný. Vítězství s Nymburkem nám pomohlo, ale musíme zůstat na zemi a ještě vyhrát dva zápasy,“ stanovil Pavel Slezák jasný cíl pro nejbližší dva duely.