Dopoledne probíhaly před budovou ukázky z činnosti tělocvičných jednot SŽP (judo, zápas ř. ř., házená, lukostřelba, šachy), následně hrála dechová hudba Krumsíňanka, a byly také předvedeny ukázky z výcviku služebních psů. Pro děti byl k dispozici skákací hrad a další atrakce.

Krátce před patnáctou hodinou odpoledne už zaplnili návštěvníci hlediště haly a s napětím očekávali zahájení župního sletu starostou SŽP Svatoplukem Tesárkem, cvičence i diváky pozdravila také Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějov.

Diváci následně viděli všech jedenáct skladeb pro XVI. všesokolský slet 5. a 6. července v Praze. Skladbu pro seniory a seniorky předvedli členové TJ Sokol I Prostějov, Kostelce na Hané a župy Olomoucké Smrčkovy, skladbu pro rodiče a děti Méďové členové TJ Sokol I Prostějov, Vrchoslavice a hosté z Litovle a Přerova, skladbu pro chlapce a dívky mladšího věku Děti, to je věc! členové TJ Sokol Dobromilice, Otaslavice, Přemyslovice a Vřesovice, skladbu pro předškolní děti Noty předvedli členové TJ Sokol Prostějov I, Smržice, Přemyslovice, Vrchoslavice a děti z mateřských škol Melantrichova Prostějov, Dobromilice a Vřesovice, skladbu pro žákyně od 7 do 9 roků V peřině předvedly dívky z TJ Sokol Přemyslovice, Vícov, Sokol I Prostějov, Vrchoslavice a Olšany, skladbu pro muže, ženy a dorost Spolu členové TJ Sokol I Prostějov, Kralice na Hané, Němčice nad Hanou, Vrchoslavice, Dobromilice a z TJ Sokol Troubelice z župy Hanácké, skladbu pro ženy a seniorky Cesta členky z TJ Sokol Vrchoslavice, Mořice, Čechy pod Kosířem a z Bystřice pod Hostýnem, skladbu pro dorostenky a mladší ženy Siluety předvedly členky TJ Sokol Přemyslovice, Sokol I Prostějov, Dobromilice, Vřesovice, Otaslavice a Kralice na Hané, skladbu pro starší žactvo Cirkus předvedli členové TJ Sokol Přemyslovice a Dobromilice, skladbu pro muže a dorostence Borci členové TJ Sokol Vřesovice, Kralice na Hané, Přemyslovice, Sokol I Prostějov a Němčice nad Hanou a skladbu pro ženy Ženobraní členky TJ Sokol I Prostějov, Vrahovice a hosté z Přerova a Hranic na Moravě.

„Máme radost, že naše tělocvičné jednoty působí ve svých obcích jako tahouni společenského, kulturního a sportovního života, protože to vždy bylo, je a bude hlavním posláním Sokola,“ připomíná Svatopluk Tesárek, starosta Sokolské župy Prostějovské.

„Sokol je přístupný pro všechny, kteří uznávají demokracii, svobodu a jsou ochotni udělat něco nejen pro sebe a své rodiny, ale i pro ostatní spoluobčany. Každý se může přesvědčit o tom, že Sokol není jen nějaký spolek, který vznikl za účelem získání dotací. Sokol je značka, moderní značka s tradicí, historií a moderním programem. Nežijeme jen z minulosti, ale minulosti si vážíme a pracujeme pro budoucnost. Pro budoucnost naší země, tak jako sokolové v minulém století,“ říká hrdě Svatopluk Tesárek.

Autor: VLASTIMIL KADLEC