České tenistky se po prohrané bitvě s Rumunskem musejí zachraňovat ve Světové skupině. Los k nim byl ovšem přívětivý, protože týmu kapitána Petra Pály přiřkl výhodu domácího prostředí. O tom, že by se souboj s Kanadou mohl hrát v Prostějov, promluvil před několika týdny pro ČTK majitel České sportovní Miroslav Černošek. Teď se jeho prognóza potvrdila.

„Najít dva měsíce dopředu na závěr dubna volnou krytou halu bylo s ohledem na hokejovou extraligu takřka nemožné,“ uvedl Černošek, jehož společnost je promotérem duelu.

„Proto jsme se po dohodě s kapitánem a hráčkami rozhodli pro antuku v Prostějově na centrkurtu se zatahovací střechou.“

Hrát se tedy bude v útulné tenisové aréně, která se každoročně využívá například pro konání challengeru Czech Open nebo týmové mistrovství světa hráčů do 14 let.

„Těšíme se, že se hráčky představí v areálu klubu, ze kterého vzešly naše skvělé reprezentantky v čele s Petrou Kvitovou a Luckou Šafářovou, v areálu, kde se každoročně koná turnaj ATP a mistrovství světa hráčů do 14 let,“ doplnil Černošek.

Zajímavostí je, že poslední vzájemný souboj českých tenistek na domácí půdě s Kanadou se konal rovněž na Hané. V roce 2002 zvítězily Češky v Přerově 5:0.

Předprodej vstupenek bude zahájen začátkem dubna. Českou nominaci oznámí kapitán Pála 10 dnů před zápasem.