Blíží se

Přilba Moravy 2014

Velodrom v Brně, pátek 19. září 2014

Závěr sezóny závodů na otevřených drahách se nezadržitelně blíží ke svému konci. Zbývá tradiční klasika „Přilba Moravy, která se pojede již tento pátek 19. září na velodromu v Brně. V Brně samozřejmě budeme startovat v plné síle, přestaví se Jakub Filip, Viktor Vrážel, Luděk Lichnovský, ale také Wojciech Pszczolarski, který by měl být i v Brně lídrem týmu, odtajňuje trenér Michal Mráček st.

MČR v madisonu

Velodrom Prostějov, sobota 20. září 2014

Hned v sobotu po Přilbě Moravy se na domácím velodromu v Prostějově pořádá MČR v madisonu, tedy v bodovacím závodu dvojic, a to pro kategorie kadeti, junioři, ale především muži elite a U23. I na domácí dráze se představí závodníci týmu SKC TUFO Prostějov v nejsilnější sestavě, samozřejmě, že mezi muži nebude moci startovat polský internacionál Pszczolarski, neboť se jedná o domácí mistrovství, které není otevřené pro zahraniční závodníky. Napínavou podívanou slibují především závody juniorů a kadetů, neboť v těchto kategoriích bude adeptů na vítězství víc. Samozřejmě závodníci v domácích žlutomodrých barvách budou patřit k největším favoritům. Velice silní však budou i závodníci pražského Kova či Dukly. Závody doplní madison žaček, kadetek a juniorek a také bodovací závod žáků. Program závodů začíná na prostějovském velodromu již tuto sobotu od 13:30 hodin.

Mistrovství Moravy a krajský přebor Ol. kraje v dráhové cyklistice

Velodrom Prostějov, úterý 23. září 2014

V úterý 23. září proběhnou na prostějovském velodromu úplně poslední závody, a to Mistrovství Moravy a krajský přebor Ol. kraje v dráhové cyklistice. Bude se jednat o závody pořádané pouze pro mládežnické kategorie, a to v disciplínách bodovací závod, vylučovací závod a scratch.

Událo se…

Adam Kožušník dvacátý na Bohemia tour 2014

Náchod, 13. září 2014
Minulý víkend se v Náchodě jela Bohemia tour 2014, poslední letošní silniční závod, kde se daly získat body do rankingu UCI, neboť závod je zařazen do kategorie UCI 1.2. V závodě se představili i závodníci prostějovského SKC TUFO, a to v sestavě Jakub Filip, Viktor Vrážel, Matěj Zahálka, Václav Vomáčko, Wojciech Pszczolarski a Adam Kožušník. Startovní pole čítalo kompletní složení českých týmů, které byly doplněny kvalitními celky z Rakouska, Slovenska, Slovinska, Polska, Kataru, Ázerbájdžánu a Kazachstánu. Na závodníky čekalo celkem osm okruhů čítajících 21 km. Krátce po startu zaútočila skupina patnácti závodníků, v nichž dominovali polští závodníci, bohužel však nikdo z prostějovských. Ostatně z českých závodníků byly vepředu pouze Turek z Favoritu Brno a Medek ze Sparty Praha. Uniknuvší skupina se před cílem rozdrobila, avšak hlavnímu poli se ji dostihnout nepodařilo. V cíli se z vítězství radoval rakouský závodník Lukas Pöstelberger z celku Tirol Cycling Team, na druhém místě se umístil Kazachstánec Bakhtijarem Kožatejev z kontinentálního týmu ASTANY, na místě třetím pak polský závodník Kamil Zielinski z týmu Mexxler. Ze závodníků prostějovského týmu se nejvíce dařilo Adamovi Kožušníkovi, který obsadil velmi slušné 20. místo, když do cíle dorazil v druhé větší skupině závodníků. Cíle závodu se dočkal i Matěj Zahálka, který obsadil 39. místo a Wojciech Pszczolarski, který do cíle dorazil na 49. místě. Cíle závodu se dočkala ani ne polovina z celkově 115 startujících závodníků.

Autor: Ondřej Šrámek, SKC TUFO Prostějov