Tohle už je vážně prokletí. Popáté v sezoně dospěl souboj mezi Prostějovem a Libercem do rozhodující sady a popáté se z výhry v tie-breaku radoval severočeský tým.

Díky vítězství 3:2 na Hané srovnal stav semifinálové série play-off na 2:2 a o tom, kdo doplní v bojích o zlato Olomouc, se rozhodne v pondělí v Liberci.

„Byla to naše poslední šance v sérii. Bojovností a týmovým výkonem, o který jsem holky žádal, se nakonec povedlo vyhrát,“ oddechl si liberecký trenér Libor Gálík.

Prostějovská kapitánka Helena Horká přiznala, že soupeř tentokrát zvítězil zaslouženě. „Liberečanky zahrály hrozně dobře, poučily se z minulého vzájemného zápasu. Pohlídaly si nás obranou na síti i v poli a my jsme se strašně těžko prosazovaly útokem,“ uvedla pro svazový web.

VK Prostějov – Dukla Liberec 2:3 (23, -19, 17, -18, -9)

Rozhodčí: Krtička a Pecháček. Čas: 122 minut. Diváci: 650. Stav série: 2:2.

Prostějova: Toufarová, Rutarová, Horká, Kojdová, Bezhandolska, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Nová, Weidenthalerová, Dvořáčková, Kozmík. 

Liberec: Pištěláková, Mikšíková, Holubcová, Kopecká, Šustrová, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Kohoutová, Kolářová, Šotkovská, Veselá.