První dvě sady souboje s Frýdkem-Místkem přinesly vyrovnaný boj, v té třetí už jasně dominoval Prostějov. „Mohli jsme předvést lepší výkon, herně jsme se trápili zejména v útoku ze čtvrté zóny, ale holky v klíčových momentech zabraly a máme tři body,“ hodnotil na klubovém webu trenér Lubomír Petráš.

Jeho svěřenky zatím na domácí půdě vyhrály všechny zápasy s úctyhodnou bilancí, když neztratily jediný set. Kromě Frýdku-Místku si poradily, se Šternberkem, Přerovem a především mistrovskou Olomoucí, kterou zaskočily hned v premiérovém domácím vystoupení sezony.

„Doma se nám zatím daří a samozřejmě se tu cítíme lépe než venku,“ uvedla slovenská blokařka Nikola Stümpelová, která patří k oporám týmu.

„Úvodní půlku základní části jsme odehráli z větší části dobře. Doma se nám daří, tady jsme ještě neztratili ani set. Z venku se nejprve povedlo přivézt dvě cenná vítězství z Liberce i Králova Pole, potom už jsme se nedokázali tolik prosadit v těžkých utkáních na Olympu, u Šelem ani v Ostravě,“ rekapituloval trenér aktuálně čtvrtého týmu tabulky, který však svěřenky nabádá neřešit v první řadě získaný počet bodů. „Řešit musíme spíš práci na zlepšování naší vlastní hry,“ uvedl Petráš.

Odvetnou část prostějovský tým zahájí sobotním zápasem proti Liberci. „V odvetách budeme mít soupeře, kteří jsou v tabulce blízko nás, právě na domácím hřišti. A věřím, že to proti Olympu, Ostravě nebo i Šelmám dokážeme využít ve svůj prospěch,“ vyhlíží Stümpelová nadcházející bitvy.

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (20, 23, 13)

Rozhodčí: Ištvanech a Kubinec. Čas: 74 minut. Diváků: 300. 

Prostějov: Fričová, Kozmík, Kopáčová, Nová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Baláková, Dvořáčková. Trenér: Lubomír Petráš.