Po prvních oboustranně útočných akcích bez střeleckých úspěchů otevřel skóre utkání bohunický Adam, Burget srovnal na 1:1 a když brankář Hrubý odvedl svůj první kvalitní zákrok, střílel naproti Kozlovský, odraženého míče se zmocnil Kosina a Prostějov vedl 2:1. Domácí Jura pak srovnal na 3:3, Gazík na 4:4 a přestože gólman Macháček byl vynikajícím hráčem hostí, a to i potom v celém průběhu střetnutí, dostal branky od Kosiny a Valacha na 6:4. Hosté otočili na 6:7, byly tam ale dva úspěšné sedmimetrové hody Vraného. Hostům je rozhodčí přiznávali, Prostějovanům uznali v celém utkání pouze jeden… Prostějov pak vedl ještě o gól pětkrát, po Gazdíkově brance na 12:11 ale potom slavili Bohuničtí do přestávky tříbrankovou šňůru. Dvougólové přestávkové manko 12:14 zařídil Sokolu II Vraný z dalšího sedmimetrového hodu.

Druhou část hry ozdobil jako první Jurečka gólovou střelou z pravé strany a těchto svých typických gólů měl v duelu opět sérii. Bohuničtí pak ještě chvíli plnili úlohu favorita zápasu. Po další brance Vraného ze sedmičky vedli 13:15, před ní vystřídal Hrubého v brance Zacpal a už v ní zůstal až do konce boje. Hosté si ještě udržovali i častá dvoubranková vedení, šli i do třígólového 17:20, ale dvěma trefami z těžkého úhlu se zasloužil Jurečka o srovnání stavu utkání na 22:22.

Od té chvíle se už Bohuničtí do vedení nedostali. Kosina dal z brejku na 23:22, Robert Nevrlý trefil podobně jako Jurečka, ale ze strany levé, na 24:22. Když pak brankář Macháček držel svůj tým stále ještě nad vodou, Vítek ještě vyrovnal na 24:24. Následoval další sedmimetrový hod Vraného, ale tentokrát skončil míč na tyči Zacpalovy branky. To zřejmě odstartovalo závěrečný koncert týmu Sokola II Prostějov. Následující čtyři domácí branky na 28:24 dali v řadě Kozlovský, Kosina z trháku po chybě Prince, Valach a znovu Kosina. Franěk dal potom ještě poslední gól hostí a samotný závěr patřil s dvěma závěrečnými trefami prostějovskému Gazdíkovi.

„Chtěli jsme silného soupeře potrápit, věřili jsme si, protože v poslední době hrajeme v dobré formě," oprášil své předzápasové myšlenky trenér Sokola II Josef Zedníček. „Volili jsme zase aktivní systém obrany, to na ně platilo. Zejména vytažená obrana na bohunické kvalitní spojky. I tak nám dali Franěk, Adam a Vraný dvacet gólů. V kvalitním utkání jsme v prvním poločase ještě místy chybovali v obraně i v útoku, nevěděli jsme si rady s bohunickou výbornou obranou. Těžko jsme si hledali cestu do jejich šestky, tam jsme pracovali málo. Do přestávky jsme dali jen jedenáct branek, ale ve druhé části hry to bylo už s osmnácti zásahy a jen s jedenácti kapitulacemi perfektní. Vidím to jako zatím náš nejlepší výkon v tomto ročníku soutěže. Smekám před kluky, v obraně byli výborní Kozlovský s Raškou i s Jurou, Kosina dal devět branek i když byl hodně střežen, Jurečka se znovu rozstřílel, výborný byl Valach na spojce, dal pět gólů a na dalších pět přihrál. Naše sebedůvěra se zvyšuje, chceme bodovat i v posledních dvou zápasech v Maloměřicích a doma s Havlíčkovým Brodem," plánuje trenér Alois Jurík.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol II Prostějov - Tatran Bohunice 30:25 (12:14)

Rozhodčí: Damek a Vychodil. Vyloučení: 5 – 3. ŽK: 2 – 3. Sedmičky: 1/1 – 7/6. Diváků: 80.

Sestavy a branky:

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kosina 9, Kozlovský 2, Valach 5, Gazdík 4, Michal Jurík, Jura 1, Raška, Robert Nevrlý 1, Ordelt, Jurečka 7, Burget 1, Bečička. Trenér: Josef Zedníček.

Tatran Bohunice: Macháček, Staňa – Vraný 7, Princ 3, Duran, Horák 1, Turczyk 1, Vítek 1, Beneš 2, Ondráček, Bavlnka, Adam 6, Franěk 7. Trenér: Jan Pokorný.