Od 8 hodin ráno až do pravého poledne spolu zápasilo 6 dvoučlenných týmů, které tvořili muži a ženy starší šedesáti let. Nejmladšímu mužskému účastníkovi bylo 63 let, tomu nejstaršímu skoro 81 let. Turnaje se zúčastnilo i jedno ryze ženské družstvo, které bylo od začátku favoritem. „Myslíme, že určitě vyhrají děvčata, protože jsou mnohem lepší," řekl organizátor a zároveň nejstarší hráč Vladimír Běhal. Vzhledem k velmi teplému počasí se nakonec každý zápas hrál pouze na jeden set. I tak to ale bylo pro sportovce-seniory vyčerpávající.

„Nápad uspořádat tento turnaj byl víceméně kolektivní. Rozhodli jsme se udělat něco pro své zdraví a kondici, a tak nakonec povstala tato soutěž," sdělil pan Běhal. A jak to viděli samotní sportovci? „Je to ohromné takhle si na stará kolena zazávodit. Vzpomněl jsem si na mládí, kdy jsem soutěžil a sem tam i něco vyhrál. Od té doby těch příležitostí moc nebylo. Jsem rád, že i my starší máme možnost si takhle zahrát," řekl jeden z veteránů, třiasedmdesátiletý Milan Dančák.

Po dlouhém a lítém boji, kdy hráčům křupalo v kolenech, zádech, loktech i ramenech, vyhrála podle očekávání ženská sestava složená z sedmašedesátileté Zdeny Doleželové a jednašedesátileté Dany Čtverákové. „Byla to pro nás velká zodpovědnost, protože nás všichni od začátku tipovali na vítěze," svěřila se Zdena Doleželová. Žádný pohár, diplom nebo medaile vítězky nedostaly. „Přišli jsme si zahrát pro dobrý pocit a pro radost. Pokud to všichni přežijeme, tak určitě uspořádáme další turnaje," svěřil se na závěr pan Běhal, jenž společně se svým spoluhráčem obsadili pěkné čtvrté místo.

ROMANA SOUKUPOVÁ