Zde je rozhovor s Vladimírem Šimíčkem.

Nedávno se uskutečnila již 9.Valná hromada vašeho sportovního sdružení, jak hodnotíte pane předsedo jeho působení v Olomouckém kraji?
Při vzniku krajských sdružení byl ze strany Českého svazu tělesné výchovy dány těmto sdružením do vínku dva základní úkoly. Jednak zabezpečit zázemí a služby pro vznikající krajské sportovní svazy, které řídí sportovní soutěže krajské úrovně. Pro nás to byla do jisté míry novinka, poněvadž v místech bývalých krajů již dříve fungovala pracoviště, která tyto služby svazům poskytovala. Co se z počátku zdálo nevýhodou, že prakticky začínáme od nuly, ukázalo se později jako výhodou, poněvadž jsme mohli vzájemný vztah se sportovními svazy budovat za vzájemného pochopení se společným cílem. Druhý úkol, tedy vlastně základ pro vznik krajských sdružení, vytvořit organizaci jako partnera v oblasti sportu tehdy vzniklým územním krajům, byla novina pro všechny. Jsme si však vědomi toho, že na poli sportu v naší zemi i tedy v kraji nepůsobí jenom subjekty ČSTV, ale nechtěli jsme čekat na tvorbu nějakých sjednocovacích institucí a podobně a také je potřeba říct, že drtivá většina sportu, zejména toho soutěžního, se odehrává právě v našich subjektech.
Z mého pohledu hodnotím naše působení dobře, záleží samozřejmě jak to hodnotí také sportovní svazy, kterým poskytujeme služby a jaký pohled směrem k nám mají představitelé Olomouckého kraje

Na Valné hromadě ČSTV ze 17. dubna jste byl znovu zvolen do funkce místopředsedy ČSTV, současně s novým předsedou ČSTV Pavlem Kořanem. Jak hodnotíte nástup nového předsedy ČSTV do jeho funkce?
Nejprve je třeba konstatovat, že do nového VV ČSTV byli zvoleny i další osobnosti českého sportu, jako jsou Ivan Hašek (předseda ČMFS) a Tomáš Král (předseda ČSLH). Nový předseda a celý VV ČSTV zahájil po svém zvolení intenzivní jednání týkající se prezentace nového vedení ČSTV a možností zlepšení financování sportu v ČR. Za zmínku jistě stojí jednání předsedy ČSTV s představiteli největších politických stran v ČR a setkání s ministryní školství Miroslavou Kopicovou. Veřejnost jistě zaznamenala i zajímavou Konferenci o sportu, která byla vysílána ČT ve dnech 4. a 5. května.

Na republikové úrovni tedy ČSTV intenzivně pracuje na zajištění financování sportu v ČR a jak se vám, Olomouckému krajskému sdružení ČSTV, tato práce daří v rámci Olomouckého kraje?
Myslím si, že celkem daří. Základem naší práce jsou především velmi dobré vzájemné vztahy s představiteli Olomouckého kraje a také to, že jen nečekáme s nataženou rukou, ale aktivně se zapojujeme do sportovního dění v Olomouckém kraji. Jsme například i partnerem při pořádání a organizaci nadcházející 5. Letní olympiády dětí a mládeže, která proběhne v Olomouckém kraji v červnu roku 2011 a již čtvrtým rokem velmi dobře funguje náš projekt CISKO (Centrum individuálních sportů kraje Olomouckého), který má u mladých sportovců a jejich rodičů velký ohlas. Jsme také aktivně zapojeni do Všesportovního kolegia Olomouckého kraje, kterému v současné době předsedá nynější místopředseda Olomouckého krajského sdružení ČSTV Ivo Kuba.