„My momentálně nehrajeme na krásu, ale na vítězství, 
a to se nám zatím daří. Ve hře je samozřejmě moc věcí, co musíme změnit nebo které bychom chtěli jinak, ale vyhráváme. To je nyní to nejdůležitější," řekl prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

Domácí se dostali do vedení hned zkraje utkání, když Pavel Slezák vstřelil trojku. Zdálky se trefil i Tomanec, 
a tak vedení 12:5 bylo rychle na světě.

Skvělý vstup do hry však Orly ukolébal. Ostrava toho využila a hned se vrátila do zápasu. Hooker snížil manko hostů na tři body. Svěřenci Dušana Medveckého nakonec první čtvrtinu prohráli jen 17:19.

„Po první čtvrtině, kdy jsme dali tři trojky, tak jsme nabyli dojmu, že to nějak půjde," zlobil se kouč Choleva.

Ve druhé desetiminutovce se domácí zlepšili. Na první koš se však čekalo celé dvě minuty. Pak se prosadil Dokoupil a odstartoval velký únik Orlů. Ti zásluhou Roseboroa vedli 29:20. Skvěle hrající Bohačík ale znovu snížil ostravské manko na šest bodů. Poločas však i přes jeho výkon vyhráli Hanáci 41:38.

Po změně stran se začalo rodit drama. Ve třetí části totiž Prostějov ztratil své vedení. Hanáci se prosazovali jen 
z trestných hodů. Naopak Číž 
s Bohačíkem vévodili palubovce.

K překvapení všech tak Ostrava brzy vedla 44:43.

Poté však přišel na scénu nejlepší hráč zápasu Pavel Slezák. Okamžitě strhl vedení zpět na Orly a vzápětí přidal další tři koše. Prostějov tek díky němu vedl 50:44.

Ostravě se přestalo dařit 
a na začátku poslední části to vypadalo, že se i vzdala. Byl to však klam. Peterka sice zajistil Prostějovu vedení o deset bodů, pak ale znovu zaúřadovali Bohačík s Čížem. Oba nasbírali za zápas dvaadvacet bodů a velké drama bylo hlavně jejich zásluhou.

Ostravští stáhli své manko na pouhé dva body a vše musel znovu hasit Pavel Slezák. Ten dvěma slepenými koši zachránil pro svůj tým vedení. V samotném konci zápasu přidal trojku Roman Marko a Prostějov vyhrál 71:63.

„Bylo to takové vydřené vítězství z naší strany. Pod tíhou dobré ostravské obrany jsme se trápili se střelbou 
z dálky, takže jsme to museli tlačit do nájezdu a pod koš, což se místy dařilo, ale nebylo to 
v tom našem rytmu. O to je to vítězství cennější," oddechl si Zbyněk Choleva.

„Myslím si, že jsme odehráli vyrovnané utkání. Můžeme být spokojeni s výsledkem 
i předvedenou hrou v té sestavě, v jaké jsme, protože Vojta Bratčenkov má poraněné chodidlo a Kerr hrál s žaludečními potížemi. Rozhodly tři chyby na konci, kdy jsme nedali trojku za stavu 64:61, nedostali jsme balon na volného Bohačíka a ztratili jsme míč. Prostějov vyhrál zaslouženě," okomentoval zápas ostravský kouč Dušan Medvecký.

ARIETE PROSTĚJOV – NH OSTRAVA 71:63 (19:17, 38:31, 50:44)

Hráč zápasu: Pavel Slezák. Nejlepší střelci: Roseboro 16, Slezák 14, Marko 13 – Bohačík a Číž 22, Kerr 8. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapl. Fauly: 14:16. TH: 12/15 – 11/14. Trojky: 7:8. Diváků: 448.