Chlapci nastoupili do utkání s Peru výborně. Česká jednička Marek Routa potvrdila singlovou formu a vyprovodil z kurtu Nicholase Osterlinga ve dvou setech.

Ve druhém zápase dostal přednost před prostějovským Danielem Filem Robin Staněk, spoluhráč Routy z pražského ČLTK, a s Peruáncem Pantou ztratil úvodní set. Druhou sadu ale zvládl poměrem 6:3 a třetí set byl již v jeho rukou.

Již po dvouhrách, tak bylo jasné, že Češi se mohou těšit na soupeře v semifinále mistrovství světa.

Tím bude ve čtvrtek od 10 hodin na kurtu číslo 1 v prostějovském tenisovém areálu celek Portugalska, který ve skupině vyřadil i silný celkem ze Spojených států Amerických.

Dívky pokračují ve spanilé cestě za medailí. Brazilky, Kanaďanky a na závěr i Číňanky dokázaly porazit 3:0 na zápasy. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný jiný dívčí tým.

Češky tak mají slušné vyhlídky k zisku jedné z medailí. Základní postupový kámen postavila v úvodní dvouhře Aneta Dvořáková, která si hladce poradila se svou soupeřkou Yue Sunovou.

Petra Rohanová potvrdila skvělou formu a porazila čínskou hráčku číslo jedna rovněž bez ztráty sady. Závěrečná dvouhra potvrdila českou nadvládu. Dívky porazily Čínu bez ztráty setu a ve čtvrtek se utkají s týmem nasazeným jako číslo 1.

Rusky jsou považovány za největší favority turnaje, ale rozjeté Češky je mohou minimálně potrápit. Fandit jim můžete na kurtu číslo 2 rovněž od 10 hodin dopoledne.

Výsledky českých týmů:

Chlapci: ČR-Peru 2:1

Routa – Osterling 6:1, 6:4
Staněk – Panta 4:6, 6:3, 6:1
Filo, Staněk – Castillo, Osterling 2:6, 2:6

Dívky: ČR – Čína 3:0

Dvořáková – Sunová 6:4, 6:1
Rohanová – Liová 7:5, 6:1
Dvořáková, Pantůčková – Huangová, Sunová 6:1, 6:4

Miroslav Mazal