„Do Paříže jsem jela jen se sestrou bez velkých očekávání, protože jsem nebyla ve stoprocentní formě,“ řekla Šafářová, která se momentálně připravuje na americkou část sezony doma v Prostějově. V Pařížském finále stejně jako v roce 2007 nestačila na ruskou soupeřku. Tentokrát prohrála s Dementievovou. „Bylo to o kousek, ale super zápas,“ poznamenala k prvnímu letošnímu finále Šafářová.

Finálová účast na turnaji v Paříži byla velkým překvapením. S čím jste na turnaj jela?

Určitě jsem nečekala, že se dostanu tak daleko. Jela jsem tam jen se sestrou bez velkých očekávání, protož jsem přece jen nebyla ve stoprocentní formě, tak jako třeba byla připravená před Austrálií.

Jak jste se cítila pár dní před turnajem, kdy jste prohrála své fedcupové střetnutí?

Na kurtu jsem neměla stoprocentní sílu. Byla jsem ještě utlumená z nemoci.

Čím to bylo, že jste se během pár dní dostala do fantastické formy?

Pomohly trošku taky vzpomínky (v Paříži byla již ve finále v roce 2007, pozn. red.) a přece jen jsem měla nějaké dva dny na posbírání sil. Sešlo se to a cítila jsem se tam moc dobře.

Takže Paříž patří mezi vaše nejoblíbenější turnaje?

Jo jo. (směje se)

Ve finále proti Dementievové jste vyhrála úvodní set. Co tomu chybělo?

Ona pak chytila začátek druhé sady a druhý set šel rychle. Ve třetím setu jsem se zase dostala do hry a bylo to o jeden brejk. Bylo to o kousek, ale super zápas.

V Paříži, nebo v Brisbane proti Clijstersové jste hrála jako tenistka z top 10. Jak si vysvětlujete, že famózní výkony často střídají nečekané výbuchy?

Proti Clijstersové jsem hrála dobře, ale pak na dalším turnaji v Hobartu jsem se zranila, natrhla si prsní sval a do prvního zápasu Australian Open s Venus Williamsovou jsem nehrála. Na své hře pořád pracuji a snažím se být konstantnější a mít vyrovnanější výsledky. Loni v sezoně jsem prohrála spoustu vyrovnaných zápasů. Z mečbolu na French Open z Venus a 3:6 ve třetím setu před tím v Římě. Když člověk pár zápasů těsně prohraje, tak to vypadá, že ty úspěchy nejsou, ale ta hra přitom nemusí být špatná.

Po Paříži jste se odhlásila z turnaje v Dubaji. Bylo to kvůli zdravotním problémům?

To ne, jednak byly plné lety a taky bych musela letět v noci a přijela bych tam rovnou na zápas prvního kola. Takže jsem dala přednost přípravě na americkou šňůru.

Po zdravotní stránce jste tedy v pořádku?

Už jsem zase začala trénovat a cítím se dobře.