Jeho vítězství navíc znamenalo i prolomení tradice, že tento turnaj v jeho historii nikdy nevyhrál žádný hráč dvakrát.

Pomohl mu k tomu vedle výborného výkonu i fakt, že přihlášení silnější hráči (Plát, Bureš, Volodin) dali nakonec přednost silněji obsazeným turnajům s větším cenovým fondem v Havířově a Brezové na Slovensku.

Turnaj tím získal na vyrovnanosti, ale na druhou stranu se také stal dramatičtějším, protože do bojů o prvenství tak mohlo zasáhnout daleko více hráčů, než tomu bylo v minulosti.

Zklamáním pro hráče domácího SK Prostějov Petra Matouška bylo to, že ač byl dle ratingu nasazen jako hráč číslo jedna, skončil nakonec až na šestém místě.

Jeho získaných 6 bodů na lepší umístění nestačilo. V konečném pořadí se před něj dostali hráči s nižším ELO hodnocením. Jiří Molnár z TJ Unexu Uničov, podle nasazení 15, celkově obsadil 4. místo, a vedle pátečního narození syna tak mohl oslavit i zisk finanční odměny.

Ještě většího úspěchu dosáhl pravidelný účastník tohoto turnaje, pan Milan Szmek z SK Slavia Orlová, který byl nasazený až jako 23. a skončil na krásném a finanční cenou posledním hodnoceném 5. místě. Na druhém místě skončil zkušený Petr Mohapl z Tatranu Litovel a na třetím místě Milan Kotva z oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Jaroslav Skopal

Pořadí turnaje: 1. Zatloukal Petr (Agentura 64 Grygov), 2. Mohapl Petr (Tatran Litovel), 3. Kotva Milan (Lokomotiva Česká Třebová), 4. Molnár Jiří (TJ Unex), 5. Szmek Milan (SK Slavia Orlová), 6. Matoušek Petr (SK Prostějov).