Jenže je v prvním kole play off nečeká nic lehkého. Prostějovské volejbalistky se budou muset popasovat s ázerbájdžánským velkoklubem Rabita Baku, který se může pyšnit nejvyšším rozpočtem v celé soutěži Champions League.

„Baku patří k favoritům celé soutěže, jejich sestava se hemží samými hvězdami, takže to pro nás bude velký zážitek,“ říká kouč Prostějova Miroslav Čada.

Ázerbájdžánský celek vyhrál základní skupinu E, ve které se umístil před italským Pesarem, polskou Bialsko-Bialou a rumunskou Bukureští.

Tým Baku táhne domácí hvězda Natalya Mammadova, v týmu figuruje také americká kráska Kimberly Glass, která v týmu Modřanek působila v loňské sezoně. Velkými oporami Baku je rovněž trio srbských reprezentantek Golubič, Krsmanovič, Popovič.

Prostějovský kouč Miroslav Čada si před losováním přál tým ze druhého místa skupiny. Toho se ale nedočkal, a tak se jeho tým bude muset utkat s velice silným protivníkem.

„Ono to už moc nebylo o výběru soupeřů, přesto jsme si určitě víc přáli Baku než turecké kluby, takže jsme s losem relativně spokojeni. Na druhou stranu existoval jeden ještě přijatelnější protivník, kterým bylo Voléro Curych,“ poukázal Čada.

„Bereme to tak, že šanci máme, ale je potřeba si uvědomit velkou sílu Rabity. V jejím kádru co hráčka, to obrovská osobnost. Baku vyhrálo základní skupinu E a má vyrovnaný tým na všech postech, což je trochu rozdíl oproti Cortese či Cannes,“ konstatoval Čada.

Ázerbájdžán je poměrně vzdálenou destinací, přesto se cestování lodivod Modřanek vůbec neobává.

„Nevidím to jako žádný problém, ačkoliv je dost daleko. My jsme tam se slovenskou reprezentací už třikrát hráli a nikdy neměli žádné potíže. Do Baku existuje přímý letecký spoj trvající čtyři hodiny, vadit by neměl ani tříhodinový časový posun,“ uvažuje Čada.

„Bouřlivého prostředí se nebojím, podle mě budou rozhodovat spíš herní kvality. Za velmi důležitý považuji první vzájemný duel na naší palubovce, protože kdybychom v něm nějak výrazně prohráli, uspět pak venku by bylo hodně složité,“ dodal na závěr kouč Modřanek.

VK Modřanská Prostějov zahájí play off na domácí půdě 2. února. Odveta se bude hrát v Baku o týden později.

V případě postupu se Prostějov v dalším kole utká s lepším z dvojice Villa Cortese – Fakro Muszyna.

Největší favorit soutěže Fenerbahce Istanbul má jako pořadatel účast ve Final Four zajištěnou.

MIROSLAV MAZAL