„Středeční zápas se mi hodnotí těžko. Bylo vidět, že v určitých okamžicích dokážeme provozovat dobrou hru, ale bohužel je to jen v malé části hry. Pokud bychom takto dokázaly hrát celý zápas, tak by utkání vypadalo rozhodně jinak. Vždycky když jsme hrály dobře, tak měly Polky problém, několikrát jsme je dotáhly,"vysvě­tlovala po středečním utkání Markéta Chlumská a postupně rozebrala každou část zápasu: „První set byl nahoru dolů. Stále jsme se držely, ale pak nám utekly do stavu patnáct.Druhý set byl prakticky stejný, snad ještě horší. Třetí sada i když vypadala velmi špatně se protáhla do dramatu. Za to jsem velmi ráda, alespoň jedna pozitivní stránka."

SOUVISEJÍCÍ: Prostějovanky prohrály i poslední domácí zápas v Lize mistryň

Atom Trefl Sopoty se v Prostějově předvedl ve velmi dobré formě a především díky skvělým blokařkám porazil Hanačky. „Opět jsme nebyly schopné ubránit jejich vysoké hráčky, především Rourke nám dělala problém. Samotným se nám nedařilo v útoku, což byl hlavní důvod naši prohry. Jejich bloky jsou velmi vysoké, a to je vždy těžké prosadit se proti takovému týmu. Navíc se od posledního utkání v Sopotech hodně zlepšily," chválila Chlumská soupeřovu hru.

Největším a nepříjemným překvapením zápasu byla třináctibodová šňůra hostů, když ze stavu 16:12 pro Prostějov dokázaly Sopoty otočit na 16:25. „

Začalo to na naši přihrávce, když už se přihrálo, tak se nemohlo otočit. Vůbec se nám nedařilo. Navíc nám celou dobu zůstalo jedno postavení, a to byl hlavní problém," posteskla si Chlumská

Její zdravotní problémy se stále nelepší natržený meniskus si vyžaduje operaci, a proto se jedna z opor prostějovského týmu objeví na hřišti už jen v zápase v Baku. Hned poté ji čeká operace kolene a vynucená pauza.

„S kolenem mě před Vánocemi nemine operace. Mám natržený meniskus a nevím jestli bude potřeba ošetřit i zbytek kolene. To se dozvím až v pátek od doktora. Bude to pro mě znamenat nějakou pauzu. Chtěla bych ještě odehrát zápas v Azerbajdžánu. V extralize už teď nenastoupím. Koleno mi otéká po každé zátěži a už se s tím nedá hrát. Snad se pak rychle vrátím zpátky, aspoň na konec ligy," přálo si prostějovské libero.