„Prohráveme tu už několikátým rokem. Teď jsme se bohužel znovu přesvědčili, co tady dokáží rozhodčí udělat,“ hněval se po zápase Duda. Rozlítily ho dva duely, ve váze do šedesáti kilogramů, kde se proti sobě postavil domácí Patrik Velký a prostějovský Hamo Aperjan, druhým byl souboj v následující kategorii do čtyřiašedesáti kilogramů, který hostující Miroslav Šerban prohrál s Janem Gažim.

„Hamo byl na ten zápas pořádně nažhavený, protože naposledy s Velkým prohrál a chtěl mu to oplatit. Plnil všechny taktické pokyny, neustále ho tlačil a soupeř spíš utíkal a nesnažil se boxovat. Když pak rozhodčí oznámil verdikt 2:1 pro boxera Děčína, pískali i domácí diváci. Sám Patrik, když podával Hamovi ruku, uznal, že prohrál, ale nemůže s tím nic dělat,“ líčil Duda.

V případě Šerbanova souboje zase podle něj vytvořili na sudí tlak domácí diváci.

„Začali mu ubírat body za držení a nakonec zase nechali vyhrát Gažiho 2:1,“ pokračoval mladý prostějovský kouč. A jelikož BC DTJ bodoval jen v nejnižší váze zásluhou Maďara Kaluczy, společný klub Děčína a Mostu vedl už 6:2.

Hanáci se ale nepoložili, naopak novou sílu jim dodalo vítězství nové posily, Jakuba Bambucha z Ostravy. Ten ve váze do 69 kilogramů porazil Heila a snížil. O vyrovnání se pak ve váze do 75 kilogramů postaral Michal Vodárek, který v Prostějově působí na hostování z Českých Budějovic. Klikara předčil ve všech směrech. „Doslova ho honil po celém ringu,“ vrátil se k jeho utkání Duda.

Do dalšího zápasu šel na straně Prostějova další Maďar – Peter Nagy. Děčínský Stanislav Stárek však byl nad jeho síly. „Peter mě trošičku zklamal, určitě má na víc,“ podotkl trenér. Na 8:8 vzápětí vyrovnal kapitán Hanáků Petr Novotný, který ve váze do 91 kilogramů velmi zkušeným výkonem udolal Pavla Horáka.

Rozhodnout tak musela až supertěžká váha, v níž se proti sobě postavil domácí Vladimír Průša a prostějovský Pavel Šour. „Pavel byl o hlavu vyšší, takže se snažil držet na distanc. Průša ale má velmi silný zadní hák. Když ho schytal ve třetím kole potřetí, hodil jsem do ringu ručník a prohrál r.s.c.,“ popsal poslední zápas Duda.

Prostějov coby úřadující mistr ČR po dvou zápasech překvapivě uzavírá čtyřčlennou tabulku. Té jasně vévodí slovenská Nitra, která vyhrála i v Ústí nad Labem a s největší pravděpodobností si tak zajistila celkové prvenství.

„Nám chybělo k výhře málo. Kdyby alespoň jeden z těch dvou zápasů skončil v náš prospěch, podařilo by se to. Výhry venku budou rozhodující pro celkové umístění. Nám teď nezbývá než zamakat a dobře se připravit na Ústí,“ připomněl Duda nejbližší zápas, který je na programu 18. února v Prostějově.

Doprava Děčín + KB Baník Most – BC DTJ Prostějov 10:8

Body: Barák (56), Velký (60), Gaži (64), Stárek (81), Průša(+91) – Kalucza (54), Bambuch (69), Vodárek (75), Novotný (91).

Další výsledek: SKP Sever Ústí – BC Stavbár Nitra 6:12.

1. Nitra 3 3 0 0 40:14 6
2. Most+Děčín 3 2 0 1 26:28 4
3. Ústí n. L. 2 0 0 2 12:24 0
4. Prostějov 2 0 0 2 12:24 0