V první jízdě čeští reprezentanti dokonce vyhráli, když zdolali domácí dvojici Happich – Schelbert. Výsledek druhé jízdy ovlivnilo zdržení na začátku závodu. „Nechali jsme se vyvézt do vnější stopy, kde byl nahrnutý písek. Od startu jsme tak odjížděli až patnáctí a nakonec se dostali na čtvrté místo,“ popsal druhou jízdu řidič Václav Rozehnal.

Troubelická dvojice tak v Hänchenu obsadila celkově druhou příčku. Dva týdny před zahájením sezony tak mohla otestovat svou formu i výkonnost soupeřů. „Z první desítky mistrovství světa v Německu startovaly čtyři posádky. Pro nás ale bylo nejdůležitější porovnání s Čermáky a Hapichem,“ řekl Rozehnal.

Generálka pro české reprezentanty dopadla velmi dobře. „Na motorce jsme zkoušeli karburátor, jinak je technika nachystaná a věřím, že i vše vychytané. Letošní příprava je daleko lepší než vloni,“ pochvaloval si Václav Rozehnal.

První ostrý start čeká troubelické bratry 13. dubna v Kramolíně, kde začíná seriál mistrovství republiky, v němž obhajují titul. „Ještě předtím bychom o tomto víkendu chtěli v klidu potrénovat,“ dodal Rozehnal.