SK K2 Prostějov – Jeseník 10:5

SK K2 Prostějov – SH Kostelec na Hané 5:3

FBC Playmakers Prostějov – SK Domaslavice 7:3

FBC Playmakers Prostějov – TJ Sokol Kostelec na Hané 8:6

SK K2 PROSTĚJOV

Dva zápasy, dvě výhry. Lepší začátek sezóny si Áčko nemohlo přát. Přestože do sezóny vešlo notně oslabené, dokázalo SK K2 uhrát oba zápasy. „Do letošní sezóny jsme přihlásili A i B tým mužů, přesto že máme velký úbytek hráčů. Je to dáno tím, že hodně lidí to s námi táhlo už od střední a přes vysokou a nyní skončili studium a mají jiné priority," vysvětlil předseda klubu Jiří Kroupa.

Výsledky jsou však přesto na straně Prostějovského SK K2. Částečně i proto, že jako jediný klub má kompletní mládež, z níž může do mužských kategorií doplňovat mladé hráče. Projevilo se to právě i na turnaji v Litovli, kde se představilo i několik juniorů.

Prostějov – Jeseník 10:5 (branky: 3 Maťcha, 2 Vašut, Čmela, Král, Krnáč, Judas, Kratochvíl)

Prostějov – Kostelec n.H. 5:3 (branky: Vašut, Čejka, Čmela, Kratochvíl)

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV

Stejně se vedlo i druhému prostějovskému klubu. Z Litovle si však podle vedoucího mužstva Zdeňka Fojta odváží smíšené pocity. „Nehráli jsme dobře. Hodně jsme byli vylučovaní. A mít soupeř kvalitnější tým, tak máme velké problémy," uvedl pro Deník. Přesto nakonec Playmakeři vyhráli v prvním zápase nad Domaslavicemi 7:3.

Ještě větší drama pak bylo vidět ve druhém zápase. Prostějovu se totiž postavil Kostelec na Hané a jelikož oba kluby mají část tréninků společných, hráči se navzájem dobře znají. „Začátek s Kostelcem jsme měli dobře rozehraný. Na naší straně byla špatná produktivita, naopak Kostelec na co sáhl, to dal," řekl ke druhému zápasu Fojt. Soupeř podle něj nijak neoslnil, ani na druhé straně však nešlo o zdaleka bezchybný výkon.

Sestava Prostějova: Panák – Fojt M., Ťuik, Bouda Marek, Pustějovský – Fojt Z., Miczek, Sedláček – Hloch K., Hloch J., Balcárek, Zbranek.

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ-HK

Nejméně se tak v sobotu dařilo Kostelci. Tentokrát se totiž jeho hráči vraceli s prázdnou. Za hru se však podle předsedy klubu a útočníka Jiřího Drčky nemusel Kostelec stydět. „S hrou jsem maximálně spokojený," řekl Drčka a myslel tím především utkání s Prostějovem. A to přesto, že nakonec skončilo z pohledu Kostelce 3:5.

Sestava Kostelce: Blaha, Střelák – Ježek, Grepl, Skopal – Krychtálek, Mlčoch, Drčka – Menšik, Němeček, Sedláček

Branky Kostelce: Drčka Skopal, Ježek, ve druhém zápase 3 Drčka, 2 Krychátlek, Ježek