Před vzájemným zápasem byli Prostějovští v druholigové tabulce s doposud dvanácti získanými body na jejím pátém místě, kostelecké mužstvo bylo s deseti body sedmé. Diváků přišlo do hlediště kostelecké haly požehnaně. A jak jinak, fandili bouřlivě, každý těm svým.

Není bez zajímavosti, že se ještě nedávný trenér mužstva prostějovského Sokola II, Tomáš Černíček starší, nechal před zahájením boje slyšet, že Prostějov vyhraje o čtyři branky. Zřejmě házené rozumí…

Po závěrečném podzimním kole a vzájemném střetnutí tedy přezimují Prostějovští na druholigovém žebříčku před kosteleckým celkem s náskokem čtyř bodů, ale kostelečtí házenkáři jsou přesvědčeni, že na jaře manko minimálně dohoní!

Domácí nevstoupili do utkání dobře. Boj zahájil střelecky prostějovský Šestořád a vzápětí zneškodnil prostějovský brankář Hrubý Jurkovi sedmimetrový hod. Kostelecký Marek Grepl sice srovnal na 1:1, ale naproti trefil Černíček a za chvíli i Kosina z brejku, když vystihl dráhu míče při chybné přihrávce domácího hráče. Černíček pak proměnil sedmimetrový hod a dal i pátý gól, když domácí opět špatně přihrávali a Černíčkovi připravili míč na trefu Kosina s Jurečkou.

Domácí tým tedy dovolil dát Prostějovanům čtyři góly v řadě na 1:5 a jak se později ukázalo, už to mělo částečný vliv na celkový výsledek utkání. Prostějovští si totiž v dalším průběhu boje udržovali podobné vedení neustále. maximální bylo šestigólové, minimální dvoubrankové. Druhý gól domácích dal Tomáš Grulich až když probíhala šestá minuta zápasu a Marek Grepl snížil na 3:5, tentokrát z kosteleckého trháku.

Další chyba v kostelecké rozehrávce umožnila Gazdíkovi také brejk a gól na 4:7. Domácí pak nevyužili prvního vyloučení prostějovského hráče. To už měl brankář hostí Hrubý za sebou několik bravurních zákroků a Černíček přidal ze sedmičky na 4:8. Hrubý pak chytl sedmimetrový hod i Marku Greplovi, ale došlo i na chybu v prostějovské rozehrávce a Marek Grepl svou předchozí chybu napravil, když trestal na 5:8.

Následně přišla chvíle, kdy se začal zviditelňovat známými střeleckými úspěchy z úhlů host Jurečka. Technickou střelou přehodil brankáře na 5:9 a zprava dal také na 7:11. Černíček trefil z další sedmičky na 8:13 a prostějovský tým neutrpěl ani když měl delší dobu dva vyloučené hráče. Kamený navíc chytl sedmičku Vymětalovi. Před koncem prvního poločasu dal dvě slepené branky Prostějova Kosina a domácí Ševčík stanovil přestávkový stav 12:17.

Po změně stran vyrobil Kosina další tříbrankovou šňůru a třetí gólovou desítku hostí otevřel na 15:21 Černíček. Na světelné tabuli svítilo poprvé až šestigólové manko domácích a potom ještě i 16:22, 17:23 a 18:24. Hrubý vychytal brejk Marku Greplovi a přidával i další superzákroky. Kostelečtí ale přece ještě zahrozili. Když byl vyloučen Kosina a Prostějovští se nevyvarovali chyby ve hře, dal domácí Ševčík na 23:26 a trenér Varhalík, který se na kostelecké palubovce po dlouhém uzdravování chvílemi znovu objevoval, snížil na pro Prostějov už nebezpečných 24:26. Trenér Zedníček si vzal oddechový čas. Černíček pak opět trefil ze sedmičky, Jurečka dvakrát z brejku i z pravé strany na 24:29 a potom si už soupeři do konce utkání góly opláceli. Skóre zápasu uzavřel kosteleckou trefou ze sedmimetrového hodu Ševčík.

„Prostějovští byli lepší, o tom žádná…“ přiznával po utkání hrající trenér Kosteleckých Milan Varhalík, který pomáhal svým svěřencům v útočných akcích a dal Prostějovu i tři branky.

„Pouštěli jsme soupeře do hry, dávali jsme prostějovským házenkářům míče do rukou, prohráli jsme si to i vlastními chybami. Prostějovských chyb jsme nevyužívali. Neproměnit čtyři sedmičky, to je také luxus. Velikou překážkou byl též výborný výkon brankáře Hrubého, ale i Kameného. Věřil jsem ještě ve zvrat, jednu chvíli byl na dosah. Dnes jsme padli, po zlatých dvou bodech z utkání před týdnem v Hustopečích mne dnešní zklamání mrzí a zlobí. Prostějovanům k vítězství gratuluji a budu se těšit, že jim to na jaře v prostějovské hale oplatíme!“
„Nepřijeli jsme do Kostelce prodat svou kůži lacino, připravovali jsme se odpovědně,“ ohlédl se ještě za tréninky v předchozí středu i v pátek kouč prostějovského Sokola II Josef Zedníček.

„Zaměřili jsme se na kostelecké akce které známe, a nevycházely jim. V útoku jsme hráli trpělivě, nebylo tam hodně ztrát míčů a rozhodovali také naši brankáři. Bylo to pěkné utkání ve výborné atmosféře a naše vítězství o čtyři góly je, myslím si, zasloužené. Jsme spokojeni. Zatrnulo mně ale, když snížili Kostelečtí na rozdíl dvou branek. Vzal jsem oddechový čas a naše hráče uklidňoval. Nabádal, že si mají i nadále připravovat akce v klidu, že do rizika teď musí jít Kostelečtí. Zvládli jsme to. Tomáš Valach dnes nastoupil po delší době a odváděl dobrou práci, stejně tak všichni. Asi to byl náš nejlepší podzimní výkon. Až na prohru doma s Bohunicemi nám vyšel podzim dobře, ale jaro bude ještě dlouhé,“ ví i Josef Zedníček.

TJ Sokol Kostelec na Hané - TJ Sokol II Prostějov 30:34 (12:17).

Rozhodčí: Krejčí, Lédr. Vyloučení: 3 - 6. Sedmimetrové hody: 7/3 - 5/5. Diváků: 240!

Sestavy a branky

TJ Sokol Kostelec na Hané: Varha, Navrátil – Smékal, Tomáš Grulich 4, Martin Grulich 5, Jurka 1, Ševčík 5, Vymětal 4, Marek Grepl 4, Chalupecký, Švec 1, Novák, Varhalík 3, Říčař 3. Hrající trenér: Milan Varhalík.
TJ Sokol II Prostějov: Kamený, Hrubý – Černíček 12, Burget 1, Michal Jurík 1, Valach, Radek Flajsar, Kosina 6, Jurečka 7, Bečička, Ordelt 1, Tomáš Flajsar 3, Gazdík 2, Šestořád 1. Trenér: Josef Zedníček.

VLASTIMIL KADLEC