„Na to, jak jsme byli oslabení to nebyl špatný zápas," říkal po jeho skončení kouč Tihomir Bujan.

Na první koš Vučičeviče rychle odpovědět pěti body hostující Palyza a Nymburk se na několik minut dostal do vedení. V 6. Minutě ovšem dobře hrající Hanáci otočili po bodech Kněževiče na 14:13 a od té chvíle se soupeři střídali ve vedení. V jednom okamžiku dokonce Olomoucko vedlo o čtyři body 17:13, basketbalisté z Polabí ale zvládli koncovku a otočili na 25:24 po deseti minutách.

Ve druhé periodě se, přes veškerou snahu Hanáků začal Nymburk vzdalovat. V 15. minutě se po trojce Tůmy hosté propracovali k vedení 40:29 a dvouciferný náskok si dokázali v následujících minutách pohlídat. V poslední minutě pak ještě mírně přidali a díky trojce Boeheima první poločas Olomoucko prohrálo 37:50.

Vstup do druhého poločasu basketbalistům domácího výběru nevyšel a poprvé se střelecky prosadili až za stavu 37:58 zásluhou Vučičeviče ve 24. minutě. Hráči Olomouucka od té chvíle opět drželi se soupeřem krok, k výrazné korekci výsledku se přesto nedostali a do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 73:54 pro hosty.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) se v 18. kole FORTUNA:LIGY  doma utkali se Sigmou Olomouc.

„První čtvrtina byla dobrá, soupeř nám ale doskočil na konci poločasu na dvouciferný rozdíl a na začátku toho druhého trefil první tři otevřené střely. Soupeř se pak uklidnil a další průběh si pohlídal," pokračoval srbský kouč v hanáckých službách.

V závěrečné periodě obě obrany už trošku polevily a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Body přibývaly prakticky stejnoměrně na obou stranách, většinou po hezkých akcích a střelách z dálky. Domácí podali velice slušný výkon, který by v jiných případech znamenal výhru, na Nymburk to ale nestačilo.

„Měli jsme možnost vyzkoušet si některé nové věci, které využijeme v nadstavbě. Dobré minuty odehrál Tomáš Tkadlec a Erik Klepač,“ uzavřel Tihomir Bujan.

Hanáci tak v tabulce základní části skončili na úplně posledním místě. Nadstavbu o udržení a možná, když se skutečně zadaří, i o postup do osmifinále play-off, si zahrají s Hradcem Králové a také dvěma pražskými celky - USK a Slavií.

BK Redstone Olomoucko - ERA Basketbal Nymnurk 79:102 (24:25, 13:25, 17:23, 25:29)

Body: Kněževič 16, Vučičevič 14, Feštr 11, Moten 9, Tyrell Friday 9, Tkadlec 7, Welsch 4, Heinzl 1, Halada, Klepač, Olbort, Williams - Palyza 22, Tůma 11, Váňa 11, Benda 9, Kovář 9, Rylich 9, Lockett 8, Boeheim 5, Kříž 5, Watson 1, Novák, Sehnal. Trojky: 8/22:14/26. Trestné hody: 12/18. Doskoky: 34:30. Rozhodčí: Baloun, Jeřáb, Vávrová. Diváci: 412.