Evropský pohár

Do Rakouska na řeku Salzu cestovala opravdu velmi kombinovaná sestava hanáckých mužů, jež v kategorii R-4 (čtyřmístné rafty) a R-6 (šestimístné rafty) vybojovala druhou, resp. čtvrtou příčku v celkovém pořadí. „Závody se konaly ve všední dny, navíc termínově kolidovaly s mistrovstvím Evropy ve sjezdu na divoké vodě. S ohledem na tyhle okolnosti jsme nedopadli zase tak špatně,“ bral umístění s nadhledem kapitán W&D Zbyněk Netopil.

Výsledky prostějovských raftařů v EP – R4:
Studený, Straka, Procházka, Netopil 2. ve sprintu, 2. v head to head, 2. ve slalomu a 2. celkově. R6: Irain, Šantora, Studený, Straka, Procházka, Netopil 4. ve sprintu, 4. v head to head, 5. ve slalomu a 4. celkově.

Český pohár

Podobná personální nouze nastala i při dalším dílu národního pohárového seriálu. „Tentokrát se současně konal ČP ve slalomu na divoké vodě, takže nám znovu řada závodníků chyběla. Přesto jsme dosáhli na pár medailových postů, jen vítězství uniklo,“ řekl Netopil s tím, že do konečného pořadí Českého poháru se započítávají pouze tři nejlepší výsledky z celkového počtu pěti závodů. „Příště už pojedeme kompletní a určitě lépe.“

Výsledky prostějovských raftařů v ČP – muži:
M. Hric, V. Hric, Novosad, Daněk 2. ve slalomu a 6. ve sprintu, Neset, Lisický, Hanuliak, Šamánek 3. ve slalomu a 3. ve sprintu, Bozděch, Herzán, Hajský, Netopil 4. ve slalomu a nestartovali ve sprintu, Irain, Procházka st., Šantora, Veselý 7. ve slalomu a 11. ve sprintu, Procházka ml., Vybíral, Gremlica, Slavotínek 18. ve slalomu a 17. ve sprintu. Ženy: Halašková, Slavotínková, Dvořáková, Schneiderová 4. ve slalomu a 5. ve sprintu, Procházková, Koblihová, Herzánová, Balatková 5. ve slalomu a 8. ve sprintu. Veteráni: Netopil, Herzán, Procházka st., Irain 5. ve slalomu a 2. ve sprintu.