V mužské kategorii vyhráli kromě sprintu kategorie R-6 (šestimístné lodě) všechny ostatní disciplíny a mezi ženami dokázaly mladé posádky Hanaček vystoupat až na vrchol v kategorii R-4 (čtyřmístné rafty).

„Vyplatilo se vynechat některé předchozí akce, pro nás ne tolik důležité. Výsledky z nich sice nebyly úplně špičkové, na druhou stranu jsme si vše vynahradili při podniku, v němž šlo o hodně. Naše dominance hlavně v mužích už konkurenci dost štve, navíc se neustále zlepšují naše talentované holky. Spokojenost je proto v aktuální fázi tohoto roku maximální, hlavně vydržet,“ hodnotil kapitán prostějovských vodáků Zbyněk Netopil.

Za týden odlétá elitní mužská posádka William&Delvin na mistrovství světa. „Uskuteční se na přelomu června a července v Jižní Koreji a samozřejmě půjde o vrchol letošní sezony. Věřím, že kluci přivezou nějaké medaile,“ doufal Netopil. Již o nadcházejícím víkendu se přitom koná Český pohár na Trnávce. „Termínově koliduje hned se dvěma kanoistickými závody: Světovým pohárem ve sjezdu i mistrovstvím Evropy ve slalomu. A protože na obou těchto akcích bude startovat celá řada členů našeho oddílu, pojedeme na Trnávku opět v oslabeném složení,“ vyložil Netopil.

Výsledky EP + ČP v Čuňovu

R-4 – muži: V. Hric, M. Hric, Pospíšil, Daněk 1. ve slalomu a 1. ve sprintu, Vlček, Lisický, Hanuliak, Šamánek 2. ve slalomu a 2. ve sprintu, Šťastný, Havlíček, Hammer, Pinkava 4. ve slalomu a 3. ve sprintu, Netopil, Herzán, Bozděch, Vrba 6. ve slalomu a 5. ve sprintu. Ženy: Procházková, Slováková, Herzánová, Kratochvílová 1. ve slalomu a 3. ve sprintu, Halašková, Lagnerová, Řihošková, Schneiderová 2. ve slalomu a 1. ve sprintu.

R-6 – muži: V. Hric, M. Hric, Pospíšil, Daněk, Kabrhel, Mrůzek 1. ve slalomu, 4. ve sprintu a 1. průběžně v poháru, Vlček, Lisický, Hanuliak, Šamánek, Kučera, Krajc 5. ve slalomu, 5. ve sprintu a 2. průběžně v poháru, Šťastný, Havlíček, Hammer, Pinkava, Neset, Novosad 20. ve slalomu, 3. ve sprintu a 4. průběžně v poháru, Netopil, Herzán, Bozděch, Vrba, Irain, Barcaj 8. ve slalomu, 8. ve sprintu a 5. průběžně v poháru. Ženy: Procházková, Slováková, Herzánová, Kratochvílová, Řihošková, Kaňkovská 11. ve slalomu, 6. ve sprintu a 3. průběžně v poháru.