A velmi úspěšně. Po dvou odjetých závodech – v pražské Troji a na Slovensku v Čunovu je už jisté, že v roce 2010 bude naši vlast opět reprezentovat tým ve složení – Michala Kratochvílová, Pavla Procházková, Petry Balatková a Slováková, Kateřina Vacíková, Vendula Herzánová a Lenka Lagnerová.

Nominační závody odjely úspěšné raftařky vpravdě bravurně. Daleko více je zamotaná situace mezi muži. I ti mají odjeté dva závody, ale čeká je ještě obávaný sjezd na Četových proudech pod Lipenskou přehradou a slalom i sprint v Roudnici nad Labem. I zde mají obě elitní posádky TOMI REMONT nominaci rozjetou skvěle a je velká šance, že tým, který se připojí k ženám, bude z prostějovské­ho klubu.

Na krásném kanále v Čunovu se jel o víkendu Evropský pohár v obou kategoriích – čtyřmístných i šestimístných raftech.

Ve čtverkových skončila posádka žen ve sprintu na prvním místě a ve slalomu druhá, muži obsadili ve sprintu první dvě místa a ve slalomu první a třetí. V kategorii šestimístných raftů potom ženy zůstali trochu za očekáváním a na stupně vítězů nepostoupily, zato muži ve slalomu obsadili na bedně hned dvě nejvyšší příčky.

Příští víkend čeká hanácké raftaře boj o domácí tituly na umělém slalomovém kanále Trnávka, kde budou chtít navázat na skvělé dosavadní výsledky.