Radek Štěpánekse na centrálním kurtu v Agrofert Aréně postavil Uruguayci Cuevasovi. První set v solidně zaplněné hale bez problémů vyhrál 6:2.

Jenže za stavu 1:1 na gemy a 15:0 pro Štěpánka ve druhé sadě přišel nešťastný moment. Český tenista si poranil kotník a musel vzdát.

„Odrazil jsem se od levé nohy a ta se mi podvrtla. Ucítil jsem strašnou bolest a už jsem věděl, že je zle,“ líčil Štěpánek, jak ke zranění došlo.

„Teď mám tenisový míček bohužel ne v kapse, ale na kotníku,“ dodal.

Jak moc vážné zranění bude, se teprve opora českého daviscupového týmu dozví.

„Teď se potřebuji co nejdříve dostat na magnetickou rezonanci a pak se uvidí, co a jak,“ popisoval Štěpánek nejbližší sled událostí.

Prostějovský turnaj tak přišel o svoji nasazenou jedničku. Pocit velkého zklamání byl na Štepánkovi patrný.

„Teď už s tím ale bohužel nic neudělám. Je to hrozná smůla. Chtěl jsem se tady doma předvést. Navíc jsem měl výborně rozehrané utkání. Ale to už je teď jedno, musím se dát co nejdřív dohromady.“

Nasazená trojka Rus Igor Andrejev na turnaj nepřijede, nedostal vízum

A při výčtu hvězdných ztrát to ke smůle pořadatelů není vše. Nasazená trojka Rus Igor Andrejev na Czech Open oproti všem předpokladům nepřijede. V Paříži, kde vypadnul ve třetím kole French Open s Argentincem Del Potrem, se nedočkal víza.

„Andrejev požádal o vízum v řádném termínu, měl ho dostat v pátek, nedostal ho a bylo mu řečeno, ať přijde v pondělí. To byl ale svátek, a tak na vízum čekal v úterý ráno od půl osmé s tím, že by bez problémů měl stihnout letadlo, které mělo z Paříže vyletět v půl jedenácté,“ líčí ředitelka Czech Open Petra Píchalová-Langrová na oficiálních stránkách turnaje pařížské peripetie sedmadvacátého hráče světového žebříčku ATP.

„Vše bylo zařízeno tak, že by se v úterní podvečer Andrej objevil na dvorci v duelu proti Ukrajinci Sergejevovi.“

Jenže pověstná francouzská liknavost dostála své pověsti.

„Dnes v půl jedenácté jsem s ním mluvila, říkal, že stále čeká. V tom okamžiku bylo jasné, že zápas prvního kola stihnout nemůže,“ lituje Píchalová – Langrová.