Mladý basketbalista připomíná svou hrou i vizáží další slovenskou legendu prostějovské košíkové, a to Dušana Panduli. „Dušana znám velmi dobře a byl bych rád, kdybych se mu svou hrou někdy vyrovnal," přeje si Tomáš Mrviš.

Tomáši, jak byste zhodnotil duel s Děčínem?

Předvedli jsme dobrý basketbal. Od začátku zápasu jsme hráli dobře. Na Děčín jsme se připravovali dlouho a myslím si, že jsme splnili, to co jsme chtěli. Zaslouženě jsme vyhráli.

V Pardubicích jste padli v prodloužení. Měli jste tedy na Děčín větší motivaci?

Určitě. Jdeme do každého zápasu za výhrou. Taky do Pardubic jsme si jeli pro vítězství. Ta porážka v prodloužení nás strašně mrzela. Dalším cílem bylo porazit Děčín doma, a to se podařilo. Nyní nás čekají venku Svitavy a budeme se připravovat na ně.

Orli byli pověstní domácí neporazitelností. Letos se vám doma taky daří, chcete udržet tuto tradici?

Doufám, že se nám to podaří a navážeme. Nechci to nějak zakřiknout, ale budeme dělat vše pro výhru v každém domácím zápase.

Jste na Hané nováčkem. Jak se vám tady vlastně líbí?

Zatím dobře. Je tu velmi dobrá atmosféra. Navíc se zatím vyhrává, takže vše je tu výborné. Jsem na Hané spokojený.

Jak se sžívá tým?

Už jsme odehráli několik zápasu a troufnu si říct, že se se spoluhráči už trošku známe. Od zápasu k zápasu se lepšíme.

V neděli jste předvedli dobrou obrannou hru. Kladete na defenzivu větší důraz?

Trenér na to klade velký důraz. Útok máme super, ale v obraně trošku pokulháváme. V neděli jsme sice dostali jen sedmdesát dva bodů, což je zatím nejméně, ale stále je na čem pracovat.

Vy svou národností i stylem hry připomínáte loňskou hvězdu Prostějova Dušana Pandulu. Chtěl byste jej v týmu takto nahradit?

Já Dušana znám a je to velmi výborný hráč. A já osobně bych byl velmi rád, kdybych se svou hrou někomu takovému alespoň vyrovnal.