Svěřenci Predraga Benáčka po poločase prohrávali o osmnáct bodů a Opava měla utkání pod kontrolou. Hanáci se ale zvedli. Ostřílený kouč Benáček vsadil na zónu, která domácí rozhodila, a v závěru se Olomoucko ještě mohlo poprat o vyrovnání. Drama ale nakonec favorit přece jen ustál.

Téměř třináct stovek diváků vytvořilo od prvních minut pekelnou atmosféru a ta očividně prospěla domácím. „První poločas byl z naší strany slušný, a to hlavně na útočné polovině,“ začal utkání hodnotit opavský trenér Petr Czudek. Slezané stříleli dobře z dálky, v první dvacetiminutovce nasázeli Olomoucku jedenáct trojek, čtyři z nich Luděk Jurečka, který trefil čtyři v řadě.

„Měl jsem hodně prostoru, to se trestá,“ usmíval se trojkový specialista Luděk Jurečka. „Zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Nechali jsme Opavu dát osmapadesát bodů, a to je moc. Navíc těch jedenáct trojek je moc,“ zlobil se Predrag Benáček.

Jenomže po přestávce se hosté zvedli.

„Velký problém nám dělala jejich zóna, stříleli jsme přes ruku, balon málo rotoval,“ kroutil hlavou Petr Czudek. V kritických chvílích domácí podržel Václav Bujnoch, a to jak střelecky, tak na doskoku.

„Za vítězství jsem rád, dnes to bude boj,“ dobře ví šéf opavské lavičky. „Musíme dobře zregenerovat. Těžko něco nového vymyslíme, ale budeme bojovat,“ slíbil Benáček. Druhý zápas je na programu dnes od 18 hodin.

BK Opava – BK Olomoucko 94:88 (31:22, 58:40, 82:72)

Body: Šiřina 23, Gniadek 18, Jurečka 18, Bujnoch 10, Kouřil 8, Zbránek 7, Klečka 5, Dragoun 3, Kvapil 2 - Fuller 18, Čohadarevič 16, Mitchell 15, Dedek 14, Močnik, Šepa po 10, Křemen 5. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jeřáb. TH: 23/19:14/10. Trojky: 13:10. Doskoky: 33:34. Diváci: 1312. Stav série: 1:0