Třiatřicetiletý Andújar na Hané potvrdil velice kvalitní formu a navázal ne letošní dva triumfy z Marbelly a Alicante.

Třetí nejvýše nasazen hráč v Prostějově vyřadil v semifinále jedničku turnaje Caspera Ruuda 6:2, 6:4 a ve finále přehrál jedenáctého nasazeného Attilu Balázse z Maďarska 6:2 a 7:5.

Hráč elitní světové stovky po triumfu ocenil pořadatele MONETA Czech Open.

„Určitě je to jeden z pěti nejlepších challengerů, o tom není pochyb, úroveň odpovídá turnajům ATP 250. Organizátoři tenisu skutečně rozumí, což určitě vždy pomáhá. A malé detaily potom dělají velký turnaj,“ chválil Andújar.

Organizátoři největšího mužského tenisového turnaje na českém území se premiérově museli vypořádat s rekordním počtem hráčů v hlavní soutěž, kterých bylo 48.

„Zhostili jsme se toho velmi dobře, ze začátku jsme z toho všeho byli trochu překvapeni, ale mám dojem, že můžeme být spokojeni. Navýšení na 48 hráčů jsme zvládli bez problémů, i když bylo víc zápasů,“ citoval turnajovou ředitelku Petru Černoškovou oficiální web Czech Open.

Zmar domácích borců

V hlavní soutěži figurovalo 13 českých tenistů, přitom se žádný z nich neprobojoval ani do čtvrtfinále. Nejdál to dotáhli Václav Šafránek a Vít Kopřiva, kteří uhráli dva zápasy.

„Byli jsme smutní z vystoupení českých hráčů, Jirka Veselý, Lukáš Rosol i Adam Pavlásek vypadli už na začátku a opakoval se minulý rok, kdy po dvaceti letech nebyl český tenis ve dvouhře v závěrečných kolech,“ mrzelo Petru Černoškovou.

Největším úspěchem českých barev bylo tažení dvojice Jiří Lehečka, Jiří Veselý do finále čtyřhry.