Právě Petra Kvitová zahájila finálové boje. Proti české jedničce se postavila další tenisová hvězda, a to Lucie Hradecká. Souboj tak sliboval a nakonec i přinesl atraktivní podívanou. Petra Kvitová nejprve celkem hladce ovládla první sadu, a to 6:3. V té druhé však ukázala své kvality i Hradecká, která nasázela Kvitové hned tři esa. Druhý set se nakonec protáhl až do zkrácené hry, kde už jasně zvítězila prostějovská tenistka.

„S Luckou je to vždycky náročné, což bylo vidět i dneska. Byl to těžký boj, a to hlavně v druhém setu. Celkově jsem však spokojená," usmívala se Petra Kvitová s tím, že potřebuje zlepšit servis.

Lehké to neměl ani Lukáš Rosol s Robinem Staňkem. Daviscupový reprezentant sice začal velmi dobře a první set podobně jako Petra Kvitová ovládl 6.3. V tom druhém se Staněk zlepšil a chtěl si vynutit tiebreak. To se mu ale nepodařilo a nakonec padl 5:7.

„Finálový zápas byl z mé strany o poznání lepší než ten proti Spartě. Jsem rád, že se moje hra stupňuje a samozřejmě i za získaný bod," pochvaloval si po utkání Lukáš Rosol.

Třetí bod zařídila obhájci titulu Barbora Strýcová. Ta jako jediná z úvodních bojů svou soupeřku Terezu Martincovou jasně přehrála v obou setech. V tom prvním vyhrála Strýcová 6:4 a ve druhém dokonce 6:3.

„Dobře jsem se začala cítit až ve druhém setu a nakonec to i dobře dopadlo. Tereza hrála výborně, hlavně dlouhé tvrdé míče," pochválila svou soupeřku Barbora Strýcová.

Zahanbit se nedal ani rakouský reprezentant Dominic Thiem, který vyzval Jana Mertla. Český tenista si s Thiemem v prvním setu nevěděl rady. Po pěti Rakušanových esech prohrál jasně 2:6. Ve druhé sadě však napodobil většinu svých kolegů a dotáhl utkání do tiebreaku. V něm ale Thiem triumfoval 7:2.

Rozhodující bitva o zlatý pátý bod, tak čekala na českého talenta Jiřího Veselého s Janem Hernychem, a nebo na největší hvězdu finále Tomáše Berdycha, který poměřil síly s Janem Šátralem. Veselého boj se protáhl na tři sety a tak vítězství zajistil Prostějovu Tomáš Berdych. Ten Šátrala zdolal s přehledem 6:3 a 6:4. Berdych tak do posledního písmene slnil otřepanou frázi přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.

Posledním výsledkem letošní extraligy přinesl tak duel Veselého s Hernychem. V prvním setu jasně triumfoval hráč ČLTK, a to 6:3. Druhou sadu v tiebreaku ovládl Veselý. Rozhodnout tak musela třetí sada. V té hned zkraje získal Veselý brejkbol, který mu zajistil i výhru 6:4.

„Zápas byl těžký. Já jsem hrál všechny zápasy na tři sety. Není jednoduché se po pauze dostat do rytmu, naštěstí jsem dokázal zápas otočit," oddychl si Jiří Veselý.

TK Agrofert Prostějov – I. ČLTK Praha

Dvouhra: Veselý (PV) –Hernych (CLT) 3:6, 7:6 (3), 6:4, Berdych (PV) – Šátral (CLT) 6:3 6:4, Thiem (PV) – Mertl (CLT) 6:2 7:6(2), Strýcová (PV) – Martincová (CLT) 6:4 6:3, Kvitová (PV) – Hradecká (CLT) 6:3 7:6(3), Rosol (PV) – Staněk (CLT) 6:4 7:5.