„Čím je pro náš klub extraliga? Především potvrzením naší kvality na české tenisové scéně a každoročně výjimečná možnost přidat k přesvědčivému medailovému postavení v mládežnických kategoriích poslední velký úspěch – titul mistra ČR smíšených družstev," nastínila důležitost prosincového turnaje pro Prostějov ředitelka tenisových projektů TK Plus Petra Černošková.

O tom, že sedminásobný mistr chce získat další ocenění, není ani letos pochyb. V sestavě TK Agrofert Prostějov jsou tři tenisté z nejlepší světové desítky, a to za muže Tomáš Berdych a za ženy Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

„Od roku 2007 kralujeme české extralize a uděláme všechno pro to, abychom i letos získali titul nejlepší český tým dospělých. Extraligový titul je pro Prostějov už samozřejmostí, ale o to víc si uvědomujeme velkou konkurenci a přirozenou snahu některých klubů, sesadit nás z extraligového trůnu," varovala před silnými soupeři Petra Černošková.

Tým úřadujícího mistra letos ještě doplní mladíci jako Jiří Veselý či Adam Pavlásek. K vidění bude i slovenská hvězda Norbert Gomboš či Fin Jarkko Nieminen nebo český reprezentant Lukáš Rosol. Ze slavných žen se v dresu Prostějova postaví na kurty také Petra Cetkovská, Tereza Smitková či Barbora Strýcová.

„I letos máme na soupisce zahraniční hráče, ale nadále chceme dávat šanci našim mladým hráčům, kteří už dokázali, že na extraligu mají. Musíme se také dívat na perspektivu reprezentačních týmů –Davis Cupu a Fed Cupu, mladí by se v nich měli stále více prosazovat. I proto si potřebují týmové soutěže pořádně osahat a extraliga smíšených družstev to vždy nabízí," dodal kapitán TK Agrofert Prostějov Jaroslav Navrátil.

První extraligový zápas na prostějovských kurtech se odehraje v pátek 18. prosince od 10 hodin. To se proti sobě postaví domácí Agrofert a Sparta Praha. O den později vyzve pražský celek vítěze Liberecké skupiny. S tím se pak v neděli utká i Prostějov.

V pondělí 21. prosince se pak o titul poperou vítězové prostějovské a přerovské skupiny.