Skóre zápasu otevřeli Sokolničtí, ale bylo to v průběhu celého duelu jejich jediné vedení. Domácí rychle otočili na 4:1 a když se hostující Flajzar ligově uvolnil a snížil tříbrankové vedení Prostějova na 6:4, začal Sokolnickým dlouhodobý gólový půst. Prostějovští dosáhli až na 13:4, v předchozí části hry vynikl Černíček parádní a úspěšnou střelou ze vzdálenosti deseti metrů, několika dobrými zákroky brankář Hrubý a líbil se Jurečka, když využil dobré přihrávky do brejku. Těch pak bylo víc, několikrát je založil gólman Hrubý, například i pro Tomáše Flajsara, a diváci viděli také rychlé útočné akce trháky na ose Juráček - Jurečka - Kosina, nebo Juráček – Jurečka – Gazdík. To už svítil na ukazateli skóre desetigólový náskok domácích 15:5 a když dal Jurečka zároveň s poločasovou sirénou gól na 18:8, nebyl uznán jako regulérní.

Druhou část zápasu vyhráli Prostějovští jen 14:12, ale nebylo nezajímavé všimnout si několika zajímavých skutečností. První gól druhého poločasu padl až na konci 34. minuty, dal jej Gazdík na 18:8, když předtím vychytal brankář hostí Liška střely Jurečkovi i Bečičkovi. Hosté dali v druhé části hry první gól na 19:9 až ve 36. minutě utkání. Následně ještě snížili na 21:10, ale potom následovala šňůra domácích branek až na 27:10. Třetí gól hostů v druhém poločase, na 27:11, dovolili prostějovští házenkáři Sokolnickým až ve 49. minutě boje (!), ale potom jich přidali hosté ještě devět. To už hájil prostějovskou branku nerozchytaný Kamený.

„Myslím, že jsme dnes nastoupili v nejsilnější možné sestavě,“ zahájil hodnocení zápasu neobvyklým konstatováním, a tedy rád, trenér prostějovského Sokola II Josef Zedníček.

„Museli jsme vyhrát a stalo se. Vyhráli jsme zásluhou týmového výkonu, jednotlivci se podřídili kolektivu. Věděli jsme, že musíme hlídat Mrkvicu, nasadili jsme na něj osobku. Potvrdili jsme náš dobrý výkon před týdnem v Hustopečích, měli jsme tam vyhrát a těsně jsme prohráli. Zdolali nás jen arbitři. Ještě jsme nerozdýchali, že v závěru zápasu darovali domácím šňůru sedmimetrových hodů… Dnes jsme hráli dobře v obraně, výborně chytal Hrubý, měl víc než padesátiprocentní úspěšnost! Dostal 14 branek a měl 16 dobrých zásahů. V naší brance dostal příležitost i Kamený, který se vrátil z půlročního pracovního pobytu ve Spojených státech amerických a nastoupil bez tréninku. Velmi dobrým dirigentem byl Tomáš Flajsar,“ pochválil kouč Zedníček i dva jednotlivce.

TJ Sokol II Prostějov – Sokolnice 31:20 (17:8)

Rozhodčí: Douda, Škroch. Vyloučení: 6 – 6. ČK: 30. min.Máca (Sokolnice). Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Diváků: 90.
Sestavy a branky: TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Kamený – Černíček 5, Juráček, Michal Nevrlý, Tomáš Jurík 1, Kozlovský, Kosina 5, Jurečka 7, Bečička 3, Ordelt 1, Tomáš Flajsar 2, Gazdík 5, Šestořád 2. Trenér: Josef Zedníček.
Sokolnice: Liška – Palán 2, Flajzar 8, Vykouřil, Páral, Mrkvica 5, Šebeček 4, Kašpar 2, Máca, Mifek 1, Exler. Trenér: Stanislav Beneš.
V sobotu 29. října budou hrát prostějovští házenkáři od 15 hodin opět v domácím prostředí s celkem Velkého Meziříčí.

Kostelečtí prohráli v Kuřimi o čtyři góly

Kuřim – TJ Sokol Kostelec na Hané 29:25 (13:10)

Trenér kosteleckých házenkářů, Milan Varhalík, mohl k utkání zařadit brankáře Varhu a Navrátila a dále Smékala (1 branka), Vasylieva (2), Kopečného, M. Grulicha (2), Jurku (6), Vymětala (1), M. Grepla (4), M. Švece (9), Nováka a Říčaře.

„Na dobrý výkon v domácím utkání s Ivančicemi jsme nenavázali,“ litoval po návratu z Kuřimi vedoucí mužstva Radek Navrátil. „Od začátku utkání jsme stále dotahovali jednogólové vedení domácích a to se dělo až do poloviny úvodního poločasu. Potom odskočili Kuřimští do vedení tříbrankového, ještě jednou jsme snížili jejich náskok na naše jednogólové manko, ale o přestávce jsme prohrávali o tři branky.

Druhá část hry měla stejný obraz jako ta první. Ještě jednou jsme snížili na těsné vedení domácích, ale vše pak rozhodla šňůra čtyř kuřimských střeleckých úspěchů. Potom už bylo pro domácí vcelku jednoduché vítězství si pohlídat. Absolutně jsme vyhořeli ve všech herních činnostech, neproměňovali jsme střelecké šance a špatně bránil střed naší obrany. Potěšil nás návrat uzdraveného Martina Švece,“ nalezl alespoň jediné pozitivum Radek Navrátil.

V neděli 30. října se bude hrát od 16 hodin utkání Sokolnice – TJ Sokol Kostelec na Hané.

VLASTIMIL KADLEC