Ještě ve čtvrtfinále uplynulého ročníku Mattoni NBL přirtom bojoval v dresu libereckých kondorů proti Prostějovu, po krachu svého podještědského klubu ale míří za Peterem Bálintem do týmu, který Liberec vyřadil.

Prostějovský klub informaci zveřejnil na svých oficiálních stránkách. „Ladislav podepsal s prostějovským vedením smlouvu na dva roky a společně s Jaroslavem Prášilem vyztuží rotaci na pozici křídla, tedy pozici číslo 3,“ stojí ve zprávě.

Liberečtí Kondoři v příští sezoně už na basketbalové mapě nebudou, tým se přemisťuje do Brna. Ale Ladislav Tóth zvolil raději Prostějov.

Po půlhodině bylo o angažmá rozhodnuto

„Měl jsem s ním asi půlhodinový pohovor. Nakonec se rozhodl pro Prostějov. Ani tam nebylo žádné přemlouvání, má chuť u nás hrát. A to je dobře, takové hráče tu potřebujeme,“ řekl Deníku trenér prostějovských Orlů Peter Bálint.

Ten už po konci uplynulé sezony avizoval, že se bude snažit do týmu přivést zejména hráče, kteří budou ochotní i bránit. Tomu odpovídají i Tóthovi fyzické dispozice, k bezmála dvou metrům je třeba přičíst i 93 kg. „Je to kvalitní český křídelník, má i dobrou střelbu především ze střední vzdálenosti. Co je důležité, je to dobrý obranář. Myslím, že je to jeden z lepších českých hráčů,“ řekl Bálint.

Ladislav Tóth

Narozen: 24. 1. 1983 ve Varnsdorfu

Výška: 196 cm

Váha: 93 kg

Pozice: křídlo (3)

Předchozí kluby: USK Praha, BC Lokomotiva Interconex Plzeň, A Plus Brno, Kondoři Liberec.