Severočeši jsou známí svou bojovností, varoval před sérií prostějovský kouč Bálint.

Čtvrté místo po základní části Mattoni NBL je minulostí. Sezona začíná až teď. Ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné zápasy prostějovští basketbalisté narazí na Liberec.

Ve vzájemných duelech vyhráli Hanáci čtyři zápasy ze tří

V ptačím derby Orlů s Kondory jsou favority domácí. Prostějov sice po základní části skončil čtvrtý a Severočeši obsadili pátou příčku. Mezi oběma soupeři však byl čtyřbodový rozdíl. Vzájemná bilance navíc hovoří pro Hanáky, kteří ze čtyř duelů tři vyhráli.

Papírové předpoklady ale ještě nikomu postup nezajistily.

„Musíme třikrát zvítězit, ale o to samé se bude snažit i náš soupeř. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili do semifinále,“ říká prostějovský kouč Peter Bálint.

Jeho protějšek na liberecké lavičce si uvědomuje kvality hanáckého celku.

„Pokud hraje koncentrovaně, je to velice těžký soupeř. Pokud se nám ho ale podaří dostat do problémů, je zranitelný,“ uvědomuje si liberecký trenér Jan Slowiak.

„Prostějov ale nemá tak silnou rotaci hráčů. Za každého hráče, který vypadne, hledá hůř náhradu,“ všiml si Slowiak.

Liberečtí jsou agresivní v obraně

Také Bálint naznačil přednosti libereckého celku.

„Severočeši jsou známi svou bojovností. Žádný zápas pro ně není prohraný. Liberečtí basketbalisté hrají agresivně v obraně,“ charakterizoval prostějovský kouč kvality Kondorů.

Dnešní vstup do čtvrtfinále bude hodně důležitý pro vývoj celé série.

„Očekávám vyrovnané a těžké utkání, ve kterém se navíc budeme muset obejít bez zraněného Vrubla,“ upozornil Bálint na oslabení svého týmu.

První utkání čtvrtfinále mezi BK Prostějovem a Libercem začíná dnes v hale sportcentra od 18 hodin. Série hraná na tři vítězství pokračuje v pátek v liberecké Tipsport Areně a na Hanou se opět vrátí v úterý 28. dubna. Případný čtvrtý zápas by se uskutečnil v pátek 1. května v Liberci a pátý v úterý 5. 5. v Prostějově.

David Bína

SOUVISEJÍCÍ: Orli ve čtvrtfinále vyzvou Kondory