Bodová propast mezi třetím a desátým mužstvem soutěže činila pouhých pět bodů, a tak zápas sliboval vyrovnaný souboj. První polovinu tomu tak bylo, ale poté Astrum nastoupil a Prostějov rozdrtil 96:79.

Hned v první čtvrtině ukázali domácí basketbalisté, že se o vítězství rozhodně poperou. Až do poloviny této části nepustili hosty do vedení a drželi si jedno až dvoubodové vedení.

Prostějov se pak díky Pandulovi sice dostal do čela, ale nedokázal svou pozici dlouho udržet. Naopak Levice začaly hrát aktivněji a vydobyly si vedení 24:17. Marko a Prášil skóre zkorigovali svými trojkami, ale i tak Orli prohrávali 26:23.

Druhá desetiminutovka pokračovala v nastoleném trendu. Levice se snažily soupeři odskočit, ale naděje Orlů podržel Prášil, který proměnil svou druhou trojku.

Jednobodové prostějovské manko pak smazal Dufault a podruhé dostal hosty do vedení. To během okamžiku navýšili až na šest bodů, ale Astrum stále bojoval a stahoval náskok protivníka.

Po Markově faulu se vrátil do vedení 42:41. Ale do konce první půle si již nedokázal vytvořit větší odstup. Poločas tak skončil smírčím výsledkem 46:46.

Do třetí čtvrtiny vstoupili lépe domácí. Simmons proměnil dvoubodovou střelu a navíc byl faulován, což přineslo vedení 49:46 a odstartovalo cestu za levickým vítězstvím.

Prostějov se sice snažil udržet krok se soupeřem, ale ten mu postupně utíkal, a to až na 59:51.

Na takovou propast se Orlům nedařilo účinně odpovědět, naopak Grznar svým košem navýšil náskok domácích na deset bodů. Kamil Švrdlík už jen kosmeticky upravil na 68:60.

Poslední desetiminutovka již naprosto patřila domácím basketbalistům, kteří si nejprve pojistili vítězství, a poté jen navyšovali svůj náskok. V polovině čtvrté čtvrtiny vedli o osmnáct bodů a bylo rozhodnuto o vítězi.

Prostějov se sice ještě snažil výsledek zkorigovat, ale jeho snaha vycházela zcela naprázdno. Pandulova trojka jen upravila na konečných 96:79.

Astrum Levice – BK Prostějov 96:79 (26:23, 46:46, 68:60)

Nejlepší střelci: Fields 25, Simmons 20, Nuhanovič 13 – Dufault 19, Švrdlík 12, Marko a Prášil 11. Fauly: 18:22. TH: 21/30 – 9/17. Trojky: 9:9. Doskoky: 42:26. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Večeřa.