Prostějov navíc nastoupil oslaben o Lukáše Palyzu, jenž z klubu odešel do Děčína.

Během první čtvrtiny 13. kola hosté vůbec nezabrali. Po první minutě sice vedli zásluhou Walla 3:8, Orli následně posbírali všechny síly a zápas otočili na svoji stranu.

Sedmička rotujících Hanáků vybudovala během úvodní desetiminutovky dvouciferný náskok, na němž postavila zbytek zápasu.

„Nezačali jsme dobře. Následně jsme se ale chytili a velkou šňůrou se dostali do hry a navíc do takového pocitu, že by to dneska mohlo jít," prozradil pro oficiální web soutěže lodivod Orlů Zbyněk Choleva.

Pardubický Wall sice pálil ve druhé části trojku za trojkou, přesto si domácí zásluhou dua Marko – Norwa drželi náskok z úvodu. Prostějov začal výrazněji pociťovat tlak ze strany Beksy až ve třetí čtvrtině, kdy se Pardubice dostali na šestibodový rozdíl.

I přes nabídnutou možnost vyrovnání Pardubičtí v závěru nestačili na rozjetou orlí skvadru. Ta jim v poslední části mače nasázela dvaadvacet bodů, načež vítězství korunovala dvojice Roman Marko a Michal Norwa. První jmenovaný nadělil v sobotním duelu Pardubicím dohromady sedmadvacet bodů, Norwa pak přidal dalších jedenadvacet bodů a zajistil Prostějovu důležité vítězství.

„Všichni se zapojili do hry a vedení jsme už nepustili. Sice tam byly horší úseky v konci druhé a během třetí čtvrtiny, ale vždycky jsme se z toho dostali dobrou střelou nebo nájezdem," neskrýval nadšení kouč Prostějova.

Kvalitu jeho svěřenců uznal i trenér soupeře Tomáš Bartošek.

„Nám se nepovedl vstup do utkání, kdy jsme dovolili Prostějovu sérii 19:0. Tím získali jistotu a pohodu v útoku. My jsme se snažili dotáhnout, ale nechytili jsme rytmus v útoku, ani v obraně. V závěru utkání to už byla z naší strany křeč z toho extrémního chtění zvrátit skóre," uvedl Bartošek.

Prostějov si napravil chuť po středečním utkání proti Jindřichovu Hradci, s nímž doma prohrál vysoko 81:101.

„Nechyběla nám obrovská bojovnost a komunikace v obraně. Chtěli jsme vyhrát a zvednout se, protože po těch několika prohrách jsme měli takové chmury v hlavách a to je nejlepší způsob, jak to zahnat. Výborně zahrálo víc hráčů, ale nejlepší byl Roman Marko," chválil na závěr střelce utkání Zbyněk Choleva.

Orli nyní drží čtvrté místo tabulky s jedenadvaceti body a již v neděli je čeká utkání na hřišti sedmého Ústí nad Labem. Severočeši dvakrát za sebou vyhráli a na Prostějov ztrácí pouhé dva body.

Orli Prostějov – Beksa Pardubice 87:75 (28:15, 20:23, 17:21, 22:16)

Nejvíce bodů Prostějova: Marko 27, Norwa 21, Jacobs 17, Novák a Kulon po 6, Sehnal 5, Dokoupil 3, Souček 2

Autor: Lubomír Budný