Tým Petera Bálinta má Ostravanům co vracet. V 15. kole totiž Ostrava překvapivě porazila Orly 99:94.

„My jsme se už jednou nechali Ostravou zaskočit v jejich aréně, a tak určitě musíme k tomuto utkání přistoupit maximálně zodpovědně,“ varuje na prostějovském klubovém webu před podceněním soupeře trenér Bálint.

Ostravě momentálně patří až předposlední místo a v uplynulých pěti zápasech prohrála. V posledním utkání hraném před deseti dny na půdě Nymburku však předvedli svěřenci Zdeňka Hummela solidní výkon a favorita dlouho trápili.

Od posledního vzájemnému střetu došlo v ostravském táboře k několika změnám.

Dres Nové Huti opustil kvůli nevyrovnaným výkonům třiadvacetiletý Američan Lavell Payn, kterého nahradil jeho krajan Dwight Burk, a na závěr přestupního termínu ještě posílil mužstvo další Američan Antoine Hodd. Ten zatím stihl odehrát čtyři utkání a může se v nich pochlubit těměř 22 body na zápas.

„Družstvo Ostravy trochu nepochopitelně změnilo filozofii a namísto dávání herního prostoru mladým hráčům doplnilo svůj kádr o dva zahraniční hráče. Je potřeba říct, že kvalita nových hráčů je poměrně vysoká, a tak taky herní výkon Ostravy stoupnul,“ komentuje změny v kádru soupeře Bálint.

Utkání se hraje v Bonver Aréně od 17.30.

Ondřej Kašlik