"Nepamatuji, že bychom na Startu někdy vyhráli. Jen loni jsme tam uhráli remízu, jinak samé porážky," potvrdil Jan Valenta, hrající trenér Sokola I.

Utkání na pražské půdě se pro Hanáky nevyvíjelo dobře. Úvodní zápasy dvojic se staly kořistí Pražanů. Nejprve prohráli ve třech setech Matkulčík s Ftačníkem, následně ve dvou Valenta s Klaudym.

Start se tedy ujal vedení - 2:0. Třetí bod pak přidala pražská trojice, když zvládla infarktový závěr třetí sady rozdílem jediného míče a bylo - 3:0. "Tam nám moc nechybělo, rozhodly maličkosti," popisoval Valenta.

Na první pohled neřešitelná situace, se začala měnit ve střední fázi zápasu. První bod na konto hostů uhrála dvousetovou výhrou trojka Matkulčík, Příhoda, Deutsch. Následně zvládl singl Jakub Klaudy a vyrovnání zařídila opět trojka vedená Matkulčíkem - 3:3. Našlápnutý Prostějov pak dokonal dílo zmaru domácí sestavy, když trojice Valenta, Klaudy a Ftačník neztratila set - 3:4.

Pátý rozhodující bod pak uhrála dvojka Valenta, Klaudy, když zvítězila nad zkušenými harcovníky Ungermannem a Novákem ve třetím setu poměrem - 10:9. Sokol I si tak v sérii hrané na dva vítězné zápasy připsal důležitý venkovní skalp a finálovou účast si může zajistit v sobotní domácí odvetě.

"Celý tým zahrál suprově. Zpočátku jsme měli trochu smůly, ale pak se to otočilo. Jakmile jsme srovnali, tak si soupeř přestal věřit. Klíčové byly vyhrané trojky Matkulčíkovy sestavy a singl," hodnotil utkání Jan Valenta. 

Prostějovský tým se tak může chystat na sobotní domácí odvetu, ve které by mohl v případě vítězství slavit historický postup do finále druhé nejvyšší soutěže. Utkání se Startem Praha se hraje v sobotu 16. září od 14:00 hodin na kurtu za prostějovskou sokolovnou.

SK Start Praha - Sokol I Prostějov 3:5

Stav série: 0:1.
Sestava Prostějova: Valenta, Matkulčík, Klaudy, Ftačník, Příhoda, Deutsch. Hrající trenér: Jan Valenta.