Mezi kadety seukázal Miroslav Hudec

Na šampionátu v Plzni se předvedl zejména Miroslav Hudec, který mezi kadety ovládl kvalifikaci i eliminaci a spolu s Vojtěchem Dubem a Petrem Musilem získal zlato i v soutěži družstev.

Nejprve zvítězil nástřelem 1217 bodů o tři bodíky před vršovickým Miroslavem Brabencem, v eliminačním finále pak porazil svého oddílového kolegu Vojtu Duba. Ten si tak oproti kvalifikaci o jedno místo polepšil. Dvanácté a desáté místo si připsal Petr Musil. V družstvech nastříleli Prostějováci v kvalifikaci 3320 bodů a o necelých padesát bodů za sebou nechali tým Ostravy. Ve finále eliminace si pak poradili i s celkem SKP Vsetín.

Mezi juniory reprezentovali prostějovský klub František Hajduk a Jakub Kubica. S medailovými ambicemi přijel zejména Hajduk, který letos pro Českou republiku vybojoval místenku na juniorskou olympiádu do Singapuru.

„Pokud zdraví dovolí, chtěl bych vyhrát na mistrovství republiky dorostu a skončit do čtvrtého místa mezi muži,“ vyjádřil se krátce po zisku titulu v první lize družstev mužů.

Hajduk klesl na čtvrté místo

Kvalifikace se lépe povedla Hajdukovi, který skončil s 1187 body druhý, těsně před vsetínským Ondřejem Meluzínem. V eliminaci se mu však již tolik nedařilo a klesl na čtvrté místo. ub Kubica skončil osmý.

Před závody doufala předsedkyně oddílu Magda Majarová v medaile mezi kadety i juniory, což se jí nakonec vyplnilo.

„Za předvedené výkony můžeme naše lukostřelce jen pochválit. Především Mirka a Vojtu, ale také Petra Musila, který patří ještě mezi starší žáky a na mistrovství kadetů jel sbírat zkušenosti. Závodu opět nepřálo počasí. Citelně se ochladilo, foukal nárazový vítr,“ zhodnotila vystoupení svých svěřenců Majarová.

Žáci a dorostenci přivezli další medaile

Kompletní medailovou sbírku si z ligových soutěží družstev přivezli mladí lukostřelci TJ OP Prostějov. K dřívějšímu zlatu mužů přidali stříbro se zlatým puncem žáci, bronz vybojovali dorostenci.

Až součet nástřelů rozhodl o prvenství žáků Votic před Prostějovem. Oba týmy shodně získali sedmatřicet bodů i dvě vítězství. Díky celkovému skóre 6893:6913 nakonec zbyla na Hanáky stříbrná příčka, přestože svého hlavního soupeře porazili v kvalifikaci i eliminaci.

Plzeňáci doslova zkolabovali

Díky kolapsu Plzně a vlastnímu povedenému výkonu zůstali na bedně prostějovští dorostenci. Do posledního závodu šli ze třetí pozici společně právě s Plzní, která však skončila v kvalifikaci i následné eliminaci na poslední pozici.

Naopak Prostějováci obsadili druhé a třetí místo. V konečném součtu z toho tedy byla třetí příčka se sedmibodovým náskokem na čtvrtou Plzeň a desetibodovou ztrátou na druhé Mariánské Hory. Titul vybojovali lukostřelci Startu Praha.

Na medailové pozici se zatím pohybuje i družstvo žákyň Kostelce na Hané, které po neúplném čtvrtém kole nestačí pouze na suverénní Marianské Hory. Na čtvrtém místě s nepatrnou ztrátou na bronzovou Plzeň jsou do posledního kola prostějovské žákyně.

Jiří Možný