Trochu jiné uspořádání bude mít aktuální sezona. Změna je ve střílených sestavách, kdy dvě kola závodu se uskuteční na olympijskou sestavu (2× 70 m), dvě na sestavu Fita (90, 70, 50, 30 m) a eliminační souboje družstev, které probíhají na vzdálenost 70 metrů.

První ligové klání vyšlo prostějovskému týmu na výbornou. V kvalifikaci obsadili druhou příčku, v eliminaci se dokonce umístili na prvním, když za sebou nechali i ambiciózní tým Votic. Skvělými výkony se blýskli mladí lukostřelci František Hejduk a Kamil Kovář.

V eliminaci na 4×6 šípů dokonce Hanáci vytvořili český rekord v soutěži družstev, kterému dali hodnotu 219 bodů. To je pro zajímavost stejný výsledek, jako nedávno nastřílel tým Koreje na světovém poháru v Poreči.

Další kolo přivítají Rokycany

Druhé ligové kolo proběhne ve dnech 26. a 27. června v Rokycanech. Střílet se bude na sestavu Fita.

Na Ceně Prostějova se představili hlavně mladí lukostřelci

Minulý týden se pak uskutečnila na místní střelnici Cena Prostějova. Té se zúčastnili především závodníci z řad mládeže. Pro žáky to byla navíc poslední možnost poměřit síly před nadcházejícím mistrovství republiky.

V kategorii mladších žáků triumfoval Karel Neuwirth z LK Jevišovka, hned za ním ale následovali domácí. Druhý byl Jan Suchomel, třetí Pavel Zapletal, bramborovou medaili si vystřílel rovněž prostějovský Lukáš Vavročka.

Ve starších žácích byla situace podobná. Zvítězil Ondřej Karmo z SKP Vsetín, následován prostějovskými Petrem Musilem, Tomášem Hrdličkou, a na páté příčce Kryštofem Halmou.

V kadetech dominoval Miroslav Hudec

Kategorii kadetů ovládl domácí Miroslav Hudec, který zvítězil s velkým náskokem před Štěpánem Zvěřinou ze Vsetína.

Kvalitní formu potvrdil i v tomto závodu Kamil Kovář, který si vytvořil osobní rekord nástřelem 1228 bodů a vyhrál tak kategorii mužů. V ženách rovněž triumfovala závodnice domácího oddílu Hana Majarová, která zvítězila o pouhých osmnáct bodů před Janou Bednářovou z Ostravy.