V kategorii juniorů reprezentovali prostějovský oddíl Vojtěch Dub, Miroslav Hudec a Zdena Studená, mezi kadety pak soutěžila pětice Michal Hlahůlek, Dominik Chlachula, Honza Suchomel, Lukáš Vavrečka a Pavel Zapletal.

První soutěžní den byla na programu kvalifikace jednotlivců i družstev. V juniorech se dařilo Dubovi, který nejlepším letošním nástřelem 558 bodů dosáhl na třetí místo, Hudec jich nasbíral o deset míň a umístili se na páté pozici. Juniorka Studená si za 508 bodů vystřílela 2. místo.

Naprosto suverénní bylo juniorské družstvo Prostějova, které doplnil kadet Hlahůlek. Ziskem 1653 bodů obsadili v kvalifikaci vedoucí pozici.

Čtveřice lukostřelců v kadetech si vyzkoušela vůbec své první domácí mistrovství v této kategorii a se svým výsledkem mohli být navýsost spokojeni. Hlahůlek ovládl kvalifikaci, Suchomel skončil na 4. místě, Chlachula 10., Zapletal 13. a Vavrečka o dvě místa za ním.

V neděli přišly na řadu setové souboje, jež rozhodovaly o konečném pořadí a zisku medailí. Cesta Vojtěcha Duby skončila už ve čtvrtfinále, když narazil na pozdějšího vítěze Davida Hanáka z Plzně a obsadil 5. pozici. Miroslav Hudec postoupil do semifinále, kde porazil vedoucího závodníka českého halového poháru Vojtěcha Novotného ze Startu Praha. Ve finále pak mohl pomstít svého týmového kolegu, ale vyrovnaný souboj s Hanákem nakonec dopadl lépe pro plzeňského lukostřelce, který vyhrál 6:4. Na Hudce tak zbylo stříbrné umístění.

Mezi nejlepší čtyři postoupila také Zdenka Studená, v semifinále však nestačila Šmoulíkové a obsadila konečné 4. místo. „Na výkonu Zdenky se podepsala počínající viróza, která její výkon ovlivnila,“ sdělila předsedkyně oddílu Magdalena Majarová.

První místo z kvalifikace zaručovalo juniorskému družstvu Prostějova přímý postuo do souboje o finále. V něm vyrovnaným výkonem překonali LK Plzeň 214:207 a těšili se na boj o zlato. V něm na ně čekal silný Start Praha, který si po první sérii získal pětibodový náskok a ten se mu už v závěru podařilo udržet.

V kategorii kadetů se v setových soubojích nejlépe dařilo Hlahůlkovi a Suchomelovi, kteří se probojovali až do finále. Prostějovský souboj o zlatou medaili vyhrál zkušenější Hlahůlek poměrem 6:2. „Pro Honzu byla i tak stříbrná medaile při prvním kadetském startu výborným výsledkem,“ pochvalovala si Majarová.

Dominik Chlachula vypadl ve čtvrtfinále a obsadil konečné 5. místo, Lukáš Vavrečka a Pavel Zapletal skončili v osmifinále a obsadili konečné 9.-10. místo mezi necelou třicítkou startujících.

V soutěži družstev obsadili kadeti v kvalifikaci 1. místo nástřelem 1480 b. V semifinále porazili družstvo LO Ostrava 203:181 a ve finále nedali šanci LK Votice. Výsledkem 205:183 zaslouženě získali zlatou medaili.

„Za dosažené výsledky zaslouží naši mladí lukostřelci pochvalu, především pak družstvo kadetů, které postoupilo do této kategorie v letošním roce. Poděkování také patří těm, kteří nás finančně podporují: Norma R. Z. a město Prostějov,“ doplnila Majarová.