Prostějovští bojovníci získali letos dva týmové poháry a sto třicet čtyři individuálních medailí, z toho čtyřicet zlatých, sedmačtyřicet stříbrných a sedmačtyřicet bronzových.

Na domácích turnajích v Česku byli nejúspěšnější mladší žák Matyáš Roubík a benjamínek David Zaoral. Roubík dosáhl dvanácti individuálních vítězství, šestkrát obsadil druhé místo a pětkrát třetí. Zaoral sezónu ukončil se ziskem čtrnácti zlatých medailí, třináct stříbrných a dva bronzy.

Oba závodníci získali též cenná umístění na mezinárodních akcích. Prvním jarním vrcholem sezóny byl turnaj třinácti zemí „Pokořujeme hranice" v polském Bielsko-Biala, kde Roubík i Zaoral obsadili v konkurenci pěti stovek závodníků sedmé a páté místo. Vynechat nelze ani Mistrovství euroregionu Beskydy, kde pro Prostějov získal titul mistra benjamínek Michal Mejzlík.

Hlavní událostí jara pak byla prostějovská Velká cena Zdeňka Ludvíka. V letošním roce se jí zúčastnilo 214 judistů z dvaadvaceti oddílů v kategoriích od nejmladších benjamínků po starší žáky, což je o téměř pětinu více než loni. Tým Sokola I Prostějov výrazně uspěl, v družstvech získal dva poháry, za dvě druhá místa ve věkových kategoriích U9 a U11. Prostějovští borci nato vybojovali též čtrnáct individuálních medailí.

Roubík i Zaoral na podzim pokračovali v bojích na mezinárodním poli na Slovensku v Galantě. Matyáš Roubík získal třetí místo a bronzovou medaili, David Zaoral z Galanty dovezl stříbro.

Skutečné top akce letošního roku ale na prostějovské judisty čekaly až na konci listopadu. Velmi hodnotný výsledek přivezl Matyáš Roubík z Českého poháru mladších žáků, kde ho jen jeden trest shido dělil od prakticky jistého medailového umístění. Pro Vánoční bonus si Roubík dojel na Mikulášský turnaj ve Žďáru nad Sázavou, kde s přehledem zvítězil a stal se Mistrem republiky České obce sokolské.

Trojitý stoprocentní úspěch pak zaznamenal David Zaoral, který se jako mladší v kategorii U9 stal jak Mistrem Moravy pro rok 2015, tak Mistrem republiky ČOS a nádavkem ještě vítězem Mikulášského turnaje ve Žďáru. Titul druhého vicemistra Moravy pro rok 2015 získal v kategorii U11 Jakub Vejmola.

autor: Michal Mejzlík