Házenkáři TJ Sokol II Prostějov cenně bodovali v prostředí souseda v tabulce

Ivančice, Prostějov – Nejtěsnější vítězství si přivezli házenkáři TJ Sokol II Prostějov z Ivančic, kam jeli k utkání 14. kola jihomoravské skupiny II. ligy házené mužů. Na rozdíl od předchozího domácího střetnutí s týmem Legata Hustopeče byli Prostějovští úspěšní v závěru střetnutí a právě v této části utkání si zajistili dvoubodový zisk. Přesto, že v průběhu utkání proměnili z pěti přiznaných sedmimetrových hodů pouze jeden a museli dohrávat bez střelce Kosiny a dvou vyloučených hráčů.

„V duelu podle umístění v tabulce dvou vyrovnaných soupeřů jsme favority nebyli, věděli jsme, že v Ivančicích bývá hodně bouřlivé hlediště s mnoha diváky a rozhodčí tam atmosféře podléhají," podělil se po návratu domů se svými zkušenostmi trenér TJ Sokol II Prostějov Josef Zedníček. „Chtěli jsme ale překvapit, dobře jsme před utkáním potrénovali s početnou účastí našich hráčů. Cením si toho, že moji svěřenci nepodlehli zmaru když v průběhu prvního poločasu prohrávali, nejvyšší manko bylo nejprve třígólové. Před koncem prvního poločasu jsme je snížili na 16:15 a i když jsme ještě do přestávky jednou inkasovali, vstup do druhé části hry jsme měli impozantní. V šatně jsme si řekli, že musíme být klidní a trpěliví, soupeř že je hratelný. Raška a Jurečka svými brankami srovnali na 17:17 a stav utkání byl v jeho průběhu poprvé vyrovnaný. Po našich chybách pak domácí opět o tři branky vedli a v 52. minutě hry už o čtyři, 30:26. Následovaly ale neskutečné tři minuty s pěti našimi góly na 30:31, postupně je dávali Burget, tři Jurečka když jednou trefil ze sedmimetrového hodu a Kozlovský. Jeho zásluhou jsme poprvé v utkání vedli! Ivančičtí ještě vyrovnali, ale o konečný výsledek 31:32 se postaral dvě a půl minuty před koncem velikého boje opět Kozlovský. Excelentně nás držel brankář Hrubý, z posledních šesti střel ivančických házenkářů pět zneškodnil, včetně jedné ze sedmimetrového hodu! Navzdory obdrženým brankám jsme hráli dobře v obraně a dát v prostředí soupeře dvaatřicet gólů, to je dobré. Nejvíc tentokrát chválím Jurečku, brankáře Hrubého, dále Kosinu, vstřelil deset gólů i když posledních třináct minut utkání už hrát nemohl. Byl otřesen po tvrdém úderu pěstí protihráče do hrudníku. Dobře hráli také pivoti Raška s Jurou a hodně dobře Michal Jurík," oceňoval rád trenér Josef Zedníček. Příští neděli pojedou prostějovští házenkáři k dalšímu druholigovému boji opět k soupeři, do Kostelce na Hané k regionálnímu derby. Začátek je stanoven na 15.30 hodin.

HK Ivančice - TJ Sokol II Prostějov 31:32 (17:15)

Rozhodčí: Bauer a Berger. Vyloučení: 4 – 4. ŽK: 3 - 2. ČK: 15. Jura, 57. Ordelt (oba TJ Sokol II Prostějov). 7m hody: 7/5 - 5/1. Diváků: 183.
TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kosina 10, Kozlovský 5, Michal Jurík 1, Gazdík 2, Procházka, Jura 2, Raška 2, Chytil, Burget 2, Jurečka 8, Ordelt. Trenér: Josef Zedníček.

Kostelecká házená neměla v Hustopečích kvalitu jako před týdnem doma

Hustopeče, Kostelec na Hané - Kostelečtí házenkáři měli minulou neděli v cizím hustopečském prostředí hodně silného druholigového soupeře, v místním celku hrají stále ještě kvalitní hráči s extraligovými zkušenostmi. Hanácký tým odjížděl domů s šestigólovou prohrou, měl ale, podle slov trenéra Juríka, na víc…

Po prvních pěti minutách hry byl stav nerozhodný 1:1, následně šli do dvougólového vedení Hustopečští, ale když se hrálo čtvrt hodiny, vedli kostelečtí házenkáři 5:6. Potom už, až do konce střetnutí, ani jednou. Vedení Hustopečských pak byla mírná, o přestávce už ale o čtyři branky a ve druhé části hry už domácíKostelecké k nějakému zkomplikování situace nepustili.

„Náš výkon v Hustopečích se nepodobal výkonu našich hráčů v předchozím domácím utkání s Telnicí ani náhodou," srovnával průběhy dvou posledních zápasů Kosteleckých trenér Alois Jurík. „Je pravdou že nám chyběl náš házenkářský mozek Varhalík, ale měli bychom hrát solidně i bez něj. První poločas ještě vcelku ušel, a to v naší obranné i útočné fázi. Udělali jsme ale osm technických chyb a Hustopečští nás za ně trestali. I když jsme o přestávce prohrávali o čtyři branky, nebylo ještě utkání rozhodnuto. Když jsme ale prohráli první desetiminutovku druhého poločasu o tři góly, dali jsme jen jeden a čtyři dostali, bylo vše jasné. Neproměnili jsme v branky hodně dobrých střeleckých šancí a osm našich technických chyb jsem zaregistroval i v průběhu druhého poločasu. Hustopečské jsme posadili na koně a uhráli, co potřebovali. V naší obraně to neklapalo a naši brankáři to tak měli hodně těžké. S narůstajícím gólovým náskokem domácích se našim hráčům sebevědomí ztrácelo už zcela, naše obvyklá kolektivní hra se rozpadla v pouhé snahy jednotlivců. V porovnání s domácími zápasy jsme venku sotva poloviční. Příští neděli musíme hrát v derby s prostějovskými házenkáři zcela jinak, jsou zřejmě povzbuzeni cennou výhrou v Ivančicích. Věřím, že hlediště kostelecké haly bude plné," těší se trenér Alois Jurík.

Házená Legata Hustopeče - TJ Sokol Kostelec na Hané 27:21 (14:10)

Rozhodčí: Směja a Šlezingr. Vyloučení: 3 – 2. ŽK: 2 – 3. ČK: 52. Vymětal (TJ Sokol Kostelec na Hané). 7m hody: 1/1 – 2/1. Diváků: 55.
TJ Sokol Kostelec na Hané: Pavel Navrátil, Varha – Smékal 2, Grulich 3, Rikan 1, Ševčík 3, Vymětal 3, Marek Grepl 5, Palička 1, Jan Grepl, Hochvald 2, Radek Navrátil 1, Říčař. Trenér: Alois Jurík.

Autor: VLASTIMIL KADLEC