Prostějovští hostili Velké Meziříčí a svůj další domácí druholigový boj příliš přesvědčivě nezahájili. Když se ale po deseti minutách hry dostali zásluhou dvou gólů Šestořáda a Jurečky do vedení 7:4, bylo jim na chvíli lépe. Potom vedli ještě 10:7, avšak následně převzali iniciativu znovu hosté a otočili na 12:14. O přestávce ale svítilo na tabuli skóre srovnané.

Po zahájení druhého poločasu trefil Jurečka tyč branky hostí a Bezděk dal na druhé straně hřiště na 15:16. Domácí gólman Hrubý pak zneškodnil hostům sedmimetrový hod, ale za chvíli inkasoval a hosté vedli o dvě branky. Další dva dobré zákroky Hrubého potom dovolily Jurečkovi vyrovnat z brejku na 17:17, ale následovalo delší přerušení hry pro zvláště nepříjemné zranění Šestořáda. Když byla hra zase zahájena, museli ještě Prostějovští znovu dotahovat vedení hostů, ale když srovnal Černíček na 20:20 a Kosina přivedl domácí tým po delší době znovu do těsného vedení, bylo zřejmě odstartováno k lepším prostějovským chvílím. Jedna nepříjemná a potrestaná chyba domácích se sice ještě vyskytla, prostějovští házenkáři ztratili zbytečně při rozehrávce míč a hosté ještě vyrovnali na 21:21, ale naposledy. Po trefě Tomáše Flajsara zahodili hosté „sedmičku“ a při hře v oslabení dokázali dát Jurečka a pak i Černíček na 24:21 a Kosina ještě přidal i na čtyřgólové vedení Prostějova. Další hra domácích v oslabení nezabránila Jurečkovi skórovat na 27:22 a dalšímu gólu prostějovského celku na 28:23, jehož autorem byl Tomáš Jurík, předcházela parádní přihrávka z rukou Kosiny. O pět branek prostějovský Sokol II nakonec i vyhrál.

„V prvním poločase jsme špatně bránili a naši gólmani toho chytili málo,“ odhalil po utkání důvod méně úspěšné hry svých svěřenců v první části hry prostějovský trenér Josef Zedníček. „Porada o přestávce byla tedy nezbytná. Poněkud jsme změnili systém hry, Gazdík se v obraně vysunul a bylo lépe. Tomáš Flajsar naši hru fantasticky dirigoval, zlepšily se přechody do útoku, individuálně se prosazoval Kosina, dobře chytal Hrubý. Ale úspěch slavil především kolektivní výkon. Hosté hráli velmi tvrdě, často až na hranici brutality, ale rozhodčí řídili zápas dobře. Moc nás mrzí Šestořádovo zranění, dostal opd soupeře ránu loktem do oka a musel do olomoucké nemocnice…“ litoval trenér Zedníček.

O příštím víkendu se druholigové zápasy nehrají, v sobotu 12. listopadu nastoupí prostějovští házenkáři v 17 hodin v Havlíčkově Brodu.

TJ Sokol II Prostějov – Velké Meziříčí 31:26 (15:15)

Rozhodčí: Šohaj, Videcký. Vyloučení: 3 – 2. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1 Diváků: 70.
Sestavy a branky: TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Kamený – Černíček 4, Chytil, Michal Jurík, Tomáš Jurík 1, Kozlovský, Kosina 12, Jurečka 3, Bečička 1, Ordelt, Tomáš Flajsar 5, Gazdík 3, Šestořád 2. Trenér: Josef Zedníček.
Velké Meziříčí: Poul, Kotík – Žinčic 1, Strašák 7, Martin Kříbala 2, Petr Kříbala, Pavel Kříbala, Konečný 3, Trojan, Necid 1, Fischer 3, Kaštan 4, Bezděk 5. Trenér: Vlastimil Vaverka.

Házenkáři Kostelce prohráli o gól v Sokolnici

Sokolnice – TJ Sokol Kostelec na Hané 20:19 (13:10)

Kostelečtí jeli k soupeři jako mírní favorité, Sokolničtí byli s doposud jediným získaným bodem na posledním místě tabulky. Předpoklady však hosté nesplnili, nastříleli gólů jako šafránu a to na vítězství nestačilo. Navzdory tomu, že domácí vlastně propadli střelecky také. Kostelecký trenér Milan Varhalík měl k dispozici brankáře Varhu a Navrátila, v poli hráli Smékal, Vasyliev (3 branky), Kopečný, M. Grulich (7), Jurka (4), Vymětal, M. Grepl (1), Švec (4), Novák, J. Grepl, a Říčař.

„Zpočátku se obě mužstva ve vedení střídala, ale potom se nám přestaly trefy dařit a když nedáváš, tak dostáváš,“ připomněl vedoucí kosteleckého mužstva Radek Navrátil známé přísloví. „Náš soupeř vyhrál první poločas o tři branky a po začátku druhé části hry jsme skóre opět srovnali. Následně se ale začal opakovat podobný scénář, jaký jsme registrovali před přestávkou a domácí šli znovu do náskoku. Před koncem zápasu jsme naše gólové manko znovu na jedinou branku stáhli, ale vyrovnat jsme z poslední útočné akce už nedokázali.“

V neděli 13. listopadu se bude hrát od 10.30 hodin utkání TJ Sokol Kostelec na Hané – Maloměřice.

VLASTIMIL KADLEC