Z prostějovského týmu patřily první dvě úspěšné střely Juríkovi, trefil na 1:0 i na 2:1. Kosina přidal z brejku třetí branku Sokola II, ale Brněnští otočili na 3:4. Když se pak nepovedl Kozlovskému sedmimetrový hod, Martinát zvýšil vedení hostů na 3:5 a Tomáš Musil na 3:6, bylo zřejmé, že domácí házenkáři nebudou mít plnění papírového favorita utkání vůbec lehké.

Kosina pak sedmimetrový hod zužitkoval, na branku Weintritta na 4:7 odpověděli srdnatě Mikulka s Bokůvkou a hosté už vedli jen těsné. Avšak, přestože domácí gólman Hrubý už začal předvádět i úspěšné zákroky, vedli Brňané po Martinátově brance znovu o tři góly 7:10.

Po brankách Burgeta a Juríka vyrovnal Kozlovský, ale uspokojení prostějovští hráči se včas nevrátili do obranné činnosti a řekli si tak znovu o jednogólové manko. Na 12:12 srovnal Kozlovský, na 13:13 Mikulka, Kosina pak dostal po delší době Prostějov znovu do vedení 14:13. Weintritt potom zahodil sedmimetrový hod.

Zvolil technickou střelu, brankáře Hrubého sice přehodil, ale míč se odrazil od břevna domácí branky zpět do hry. Brankovou tyč pak trefil i domácí Jurík, ale Kosina dal ze sedmičky na 15:13.

Domácí technické chyby a ztráty míče využili Brněnští k srovnání na 15:15 a po Juríkově brance dosáhli těsně před přestávkou ještě i na další vyrovnávací gól.

Po změně stran dal úvodní branku Kosina, ale za chvíli po přihrávce do brejku bohužel upadl. Sedmimetrové hody však proměňoval v góly i nadále.

Vedení 19:17 hosté znovu srovnali, po gólech Juríka a Procházky pak znovu na 21:21 a Tomáš Musil zařídil obrat na 21:22. To už ale vedli Brněnští naposledy. Následující dvě trefy patřily Juríkovi s Procházkou, vyrovnal Martinát, ale Mikulka, Kosina a Bokůvka zajistili stav 26:23. Po dvou trefách hostí a dalším úspěšném zásahu Hrubého si vzal trenér Jurík oddechový čas a Sokol II pak vedl několikrát o branku i o dvě.

O tři 34:31 zásluhou Kosiny, na 36:33 dal Jurík, ale když pak Kosina ani Procházka netrefili, hosté ještě zabojovali. Weitritt snížil na 36:34, ale Jan Musil pak namířil ze sedmičky jen nad branku Hrubého a Ordelt ještě stačil nadiktovat Handbalu KP Brno B konečné manko tříbrankové.

„Zase jsem starostmi v průběhu boje hodně zestárl…," zveřejnil své pocity po boji trenér prostějovských házenkářů Alois Jurk. „Brněnští přijeli s extraligisty Weintrittem, Martinátem, Janem i Tomášem Musilovými a brankářem Zaplatílkem, míčová technika našeho soupeře byla evidentní. I když jsme si vypracovali gólové náskoky, rychle jsme o ně přicházeli. Hosté působili profesionálnějším dojmem. Ale naše srdíčko bylo větší, hřejivější. Naši počáteční nervozitu překonala vůle po vítězství a zajíci se vždy počítají až po honu. Vybojovali jsme velice důležité dva body. Nyní pojedeme za týden k odloženému těžkému utkání do Hustopečí. I když nezabodujeme, v závěrečném kole, v derby v Kostelci na Hané, už budeme moci hrát v klidu," cení si trenér Alois Jurák.

TJ Sokol II Prostějov – Handbal KP Brno B 37:34 (16:16)

Rozhodčí: Kramoliš a Krupa. Vyloučení: 2 – 3. ŽK: 3 – 2. Úspěšné sedmičky: 4 – 1. Diváků: 80.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 4, Burget 1, Jurík 7, Chytil, Čelovský 1, Ordelt 1, Procházka 4, Bokůvka 2, Mikulka 5, Jura, Raška. Kosina 12. Trenér: Alois Jurík.

Autor: Vlasimil Kadlec