Skóre zápasu otevřel domácí Kozlovský, naproti pak brankář Hrubý zneškodnil Brabcovi sedmimetrový hod a odstartoval tak svůj vynikající výkon v celém následném průběhu střetnutí. Byl to jediný muž domácího celku, kterému se v utkání dařilo. Kozlovský pak sedmičku patřičně zužitkoval. Když si potom Prostějovští zajišťovali dvougólová vedení, vyrazil Hrubý i další ivančickou střelu ze sedmimetrového hodu a Jurečka zvýšil po dobré přihrávce Kozlovského středem hřiště na 5:2. Trvalo moc dlouho, než přidali Prostějovští šestý gól. Jurečka se zprava jako tradičně střelecky prosazovat nemohl, jako jeho stín ho hlídal Muzikár. Přestože Hrubý své spoluhráče i nadále často výrazně držel, zlikvidoval ivančickou střelu i po brejku, vedli pak hosté 5:6. Přestávkové jednobrankové vedení si domácí házenkáři ale zajistili.

Ve druhé části hry se stalo něco mimořádného. Když vyšly trháky Jurečkovi i Gazdíkovi, vedl Sokol II 16:12 a to bylo do té doby jeho nejvyšší vedení. Z časového pohledu ještě nebyla naplněna polovina druhého poločasu. Hosté pak ale dali osm branek v řadě a Prostějovští do konce utkání už jen jedinou. Valachem jen na 17:20, tedy vcelku už k ničemu…

„Prohra naprosto zbytečná a po tom, co jsme předváděli ve druhé části druhého poločasu, zasloužená," přiznával po utkání trenér Sokola II Prostějov Alois Jurík. „Nikdo už nebyl schopen dát gól, ani ze spojek, ani z křídel. Dostali jsme jich jen dvacet, to není moc, ale když dáme pouze sedmnáct, nemůžeme vyhrát. Trápili jsme se, narůstala nervozita, vršili jsme technické chyby, neproměňovali střelecké šance. Vybíjeli jsme se v osobních soubojích, nehráli jsme aktivně bez míče. Kozlovský i Gazdík hráli když neměli doléčena zranění, s Kosinou můžeme počítat až na jaře. Nyní musíme jet do Velkého Maziříčí, následně pak k derby do Kostelce na Hané a naše postavení v tabulce soutěže už začíná být neutěšené…" vidí trenér Jurík.

TJ Sokol II Prostějov – HK Ivančice 17:20 (10:9)

Rozhodčí: Novotný a Baader. Vyloučení: 4 – 1. ŽK: 3 – 1. Sedmičky: 2/2 – 7/5. Diváků: 90.

Sestavy a branky

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 5, M. Jurík, T. Jurík, Jurečka 2, Ordelt, Münster 2, Procházka, Šestořád 1, Gazdík 2, Valach 3, Jura, Mikulka 2. Trenér: Alois Jurík.

HK Ivančice: Steinoch – Oulehla 2, Nečas, Kvasnička, R. Večeřa 2, Šic, Gorný, Schwarz 3, S. Večeřa 1, Brabec 9, Kroupa, Psota 3, Muzikár. Trenér: Stanislav Večeřa.

Autor: VLASTIMIL KADLEC