Po prvních pěti minutách měli oba soupeři po dvou inkasovaných brankách, po dalších třech pětiminutovkách vedli Hustopečští vždy o dva góly, ale pět minut před přestávkou pouze 16:15. Přestávkové dvoubrankové manko nikterak prostějovský celek nezaskočilo a také po změně stran držel ještě deset minut hanácký tým s domácími házenkáři krok. Následně ale nadělili Hustopečští Prostějovanům průběžné šestigólové manko a pět minut před koncem zápasu bylo ještě o dvě branky vyšší…

„Hustopečská Legata vyhrála zaslouženě," přiznával po návratu do Prostějova trenér Sokola II Alois Jurík. „Po celé utkání jsme tahali za kratší konec provazu, ale definitivně se rozhodlo až ve druhém poločase. Na obou stranách padlo hodně branek, s domácím trenérem jsme se po boji shodli na tom, že namísto v hale byli obránci asi někde na vinobraní… Zejména naši, dostat 37 branek je příliš. Největší potíže nám dělal pivot Suchomel. Naše obránce si vychutnával a byl strůjcem vítězství svého kolektivu. Vynikajícím pohybem blokoval dva naše hráče a jeho spoluhráči na spojkách útočné akce domácích úspěšně zakončovali. V prvním poločase jsme vcelku drželi se soupeřem ze střeleckého pohledu krok, ale ve druhém jsem vzýval boha, aby nám nadělil spojky a střelce. Pokračující nepřítomnost Kosiny a Valacha v naší sestavě vše házenkářům Legaty usnadnila. A když nasadili na Kozlovského osobní obranu, cítil se Gazdík náhle jako sám voják v poli. Domácí nám pak utekli do náskoku. Rozhodla pasáž po průběžném stavu 25:24, domácí přidali pět gólů a my žádný. A pár ještě čísel, nadělali jsme sedmnáct technických chyb a při hře s tak zkušeným celkem, jakým jsou Hustopeče, je to nepřípustný luxus. V prvním poločase jsme měli ještě 76-procentní střeleckou úspěšnost, ve druhém už jen 43-procentní. To rozhodlo, druhý poločas jsme prohráli o čtyři branky 12:16.

V sobotu 26.října budeme hrát doma od 15 hodin s nedávno ještě prvoligovou Olomoucí. Bude to pro nás těžký duel. Zatím nevím, kdo z léčících se stěžejních hráčů už bude moci nastoupit, ale věřím, že naši příznivci nás z hlediště výrazně podpoří," zve trenér Alois Jurík i jménem svých svěřenců do haly ve Studentské ulici početnou a hlučnou návštěvu.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

Legata Hustopeče - TJ Sokol II Prostějov 37:31 (21:19)

Rozhodčí: Bauer a Berger. Vyloučení: 1 – 6. ŽK: 2 – 3. Sedmičky: 6/4 – 2/2. Diváků: 60.

Sestavy a branky

Legata Hustopeče: Pokorný, Strouhal – Pavel Semerád 2, Suchomel 6, Troubil 1, Strach 6, Myslík 4, Navrátil 5, Blažek 4, Jahoda 8, Šmíd 1, Fekete. Trenér: Petr Semerád.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 8, M. Jurík 2, T. Jurík, Chytil 1, Jurečka 5, Münster, Procházka 1, Šestořád 2, Gazdík 7, Jura 2, Mikulka 3. Trenér: Alois Jurík.