Když otevřel Jurečka povedenou střelou z úhlu skóre utkání a Kosina přidal ze sedmimetrového hodu na 2:0, fandové prostějovských házenkářů měli jistě pocit, že domácí tým začíná plnit očekávané. Hosté se ale začali střelecky zviditelňovat také a do stavu 10:10 se hrálo převážně tak, že hosté těsně vedli a domácí srovnávali. Před přestávkou ale svítilo na tabuli 10:12, 11:13, 12:14 i 13:15 a o přestávce prohrávali Prostějovští o gól.

Bylo otázkou, který ze soupeřů si povede lépe ve druhé části hry. Byli to Telničtí, dostali se do vedení třígólového a záhy i čtyřgólového 15:19 a taková situace nemohla prostějovský kolektiv uklidnit. Navíc, když toto čtyřbrankové vedení nebylo ojedinělé, platilo pak také 16:20, 17:21 a 18:22.

Když potom Tomáš Jurík snížil telnické vedení na pouhých 22:23 a nabízelo se srovnání skóre, ztratili Prostějovští trestuhodně v rozehrávce míč a následoval trest. Naděje vznikla znovu když domácí změnili stav 23:26 dvěma trefami Kozlovského na 25:26 a znovu, když dal Kosina ze sedmičky na 26:27.

Vyrovnání však nepřicházelo, v útočné fázi si vedli Prostějovští z pohledu kombinace, přesnosti přihrávek i střelby jako nedospělí. Bylo také nepochopitelné, že dlouho prohrávající tým přestal využívat na pravé straně Jurečku, kterému se v prvním poločase střelecky z úhlů dařilo. Procházka trefil jen nohy brankáře a Kozlovský také jeho tělo.

Na 28:28 potom přece jen vyrovnal Kozlovský, hosté ale záhy znovu ještě vedli. V samém závěru byl Kozlovský faulován a Kosina trefil ze sedmimetrového hodu na konečných 29:29.

„Telničtí byli lepší a získaný bod je při pohledu na průběh duelu naším úspěchem," řekl objektivně po utkání prostějovský trenér Alois Jurík. „Vím, sehranost po letní přestávce chyběla a přinášelo to nervozitu, ale v prvním poločase se zrodilo osm našich technických chyb a nedařilo se nám pokrýt dva stěžejní telnické hráče, střední spojku Friče a Knola na pivotu. Hráli jsme nesoustředěně, nedařila se střelba z větších vzdáleností, Kozlovský nebyl střelecky úspěšný ani z padesáti procent. Musel ale hrát s bandáží lokte. Moc chyb bylo ale v naší obraně hodně chyběl Raška, léčí si rameno a loket. A samozřejmě, dlouhodobě se léčící Šestořád a Valach. Moc se mně ale líbil náš nejmladší hráč, střední spojka Bokůvka, zejména v obranné činnosti. Ve druhém poločase jsme přešli na herní systém 1 – 5, přes už často vyšší vedení hostů jsme se zásluhou bojovnosti několikrát dostali znovu do hry a nakonec říkám – dík za plichtu. Ale, musím ještě dodat, dostat doma od Telnice devětadvacet gólů, to je síla… Nyní pojedeme k těžkému utkání do Napajedel, věřím, že už s Raškou," doufá trenér Jurík.

TJ Sokol II Prostějov – Sokol Telnice 29:29 (14:15)

Rozhodčí: Dalajka a Šohaj. Vyloučení: 5 - 1. ŽK: 2 – 2. Sedmičky: 6/5 - 9/7. Diváků: 130. TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 5, Čižmárik 1, M. Jurík, T. Jurík 2, Jurečka 3, Ordelt, Münster, Procházka 4, Bokůvka 1, Mikulka 2, Jura 1, Kosina 10. Trenér: Alois Jurík.

Kostelečtí podlehli v Ivančicích

Ivančice, Kostelec na Hané – O neúspěchu Kosteleckých z pohledu případného bodového zisku rozhodli Ivančičtí házenkáři už do přestávky.

HK Ivančice – TJ Sokol Kostelec na Hané 30:19 (16:8)

Rozhodčí: Hanák a Pavlíček. Vyloučení: 2 – 3. ŽK: 3:3. Sedmičky: 4/4 – 2/2. Diváků: 139.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil – Smékal 7, M. Frélich 2, Grulich, Ševčík 1, Dostál. Vymětal 5, T. Frélich, Zapletal, M. Grepl 2, Švec 1, J. Grepl 1, Humlolíček. Trenér: Jiří Grepl. (kdl)